• 6 .Juventus Turyn (15 pkt.)
  • 7 .ACF Fiorentina (15 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (14 pkt.)

Serie A. AC Milan - US Sassuolo Calcio 0-0. Piątek znowu bez gola

AC Milan bezbramkowo zremisował z Sassuolo w jubileuszowym dla "Rossonerich" spotkaniu. Krzysztof Piątek opuścił boisko w 78. minucie. Nie udało mu się zdobyć bramki, lecz był bliski zaliczenia dwóch asyst.

Przed tygodniem Krzysztof Piątek zdobył czwartą bramkę w sezonie, a jego AC Milan pokonał Bolognę 3-2 w meczu 15. kolejki Serie A. Polski napastnik przełamał złą passę, bo wcześniej nie trafił w sześciu spotkaniach ligowych z rzędu.

Po meczu przekonywał, że czuje się już znacznie lepiej fizycznie niż w pierwszej fazie sezonu. Czy potwierdzi to tym razem?

Spotkanie o wiele lepiej rozpoczęło się dla piłkarzy Milanu. Już w 2. minucie Krzysztof Piątek znalazł się w dobrej sytuacji, lecz w momencie podania polski napastnik był na spalonym. Gospodarze starali się kreować grę, jednak Sassuolo także potrafiło znaleźć drogę do bramki rywali. Chwilę potem Marlon zagrał dobrą prostopadłą piłkę do Francesco Caputo. Włoski napastnik zdołał oddać strzał, który poszybował nad poprzeczką.

Podopieczni Stefano Piolego złapali wiatr w żagle i w 13. minucie kolejny raz zagrozili bramce rywali. Piątek rozpoczął akcję, którą ostatecznie strzałem zakończył Suso. Bramkarz Sassuolo - Gianluca Pegolo zdołał obronić uderzenie i wybił piłkę przed siebie. Dopadł do niej Franck Kessie, lecz nawet gdyby dobił futbolówkę do siatki to nie byłoby gola - sędzia liniowy zasygnalizował ofsajd.

Piłkarze obu ekip próbowali atakować, jednak zdecydowanie brakowało im konkretów. Na kolejną składną akcję musieliśmy poczekać do 28. minuty. Theo Hernandez dobrze znalazł się w bocznej strefie boiska i zagrał w pole karne. Na futbolówkę nabiegł Hakan Calhanoglu i oddał bardzo niecelny strzał.

Co nie udało się tureckiemu piłkarzowi, to po chwili wyszło Hernandezowi. Hiszpan oddał strzał z dystansu po sporym zamieszaniu w polu karnym. Piłka odbiła się od któregoś z obrońców i finalnie znalazła drogę do siatki. Sędzia początkowo uznał bramkę, jednak zmienił zdanie wskutek interwencji systemu VAR. Przed strzałem Kessie przyjął futbolówkę ręką po wybiciu defensorów Sassuolo.

"Rossoneri" powinni wykorzystać przynajmniej jedną z sytuacji, które udało im się stworzyć w ciągu pierwszych 40 minut meczu. Ismael Bennacer stanął przed bardzo dobrą okazję po błędzie zawodnika "Neroverdich", minął bramkarza i przed sobą miał pustą bramkę. Pomocnik oddał  jednak zdecydowanie za lekki strzał, który zdążył przeciąć obrońca drużny gości.

Serie A - wyniki, tabela, strzelcy, terminarz i tabela

Druga część gry mogła się rozpocząć od mocnego uderzenia Sassuolo. W 49. minucie Jeremie Boga oddał techniczny strzał z bocznej strefy pola karnego. Goście byli w natarciu i po chwili z dystansu spróbował Giorgos Kiriakopoulos. Dobrą interwencją popisał się jednak Gianluigi Donnarumma.

Niewykorzystana okazja mogła się bardzo szybko zemścić. Giacomo Bonaventura popędził w pole karne, zwiódł obrońcę i oddał strzał, lecz zdecydowanie lepszym rozwiązaniem byłoby podanie do któregoś z lepiej ustawionych zawodników. Swoją szansę miał również Piątek. Groźnie uderzył głową i zmusił Pegolę do interwencji.

Gospodarze podkręcili tempo i po chwili ponownie zagrozili bramce Sassuolo. Piątek przytomnie zagrał do Lucasa Paquety. Ten przyjął piłkę i oddał mocny strzał w dony róg bramki. Nie udało mu się jednak umieścić futbolówki w siatce. Drużyna Piolego pomimo dobrych okazji nie mogła zdobyć upragnionego trafienia.

W 70. minucie Pegolo obronił dwa strzały piłkarzy Milanu w jednej akcji. Najpierw zatrzymał Calhanoglu, a potem poradził sobie z dobitką Bonaventury. Trener Milanu widząc niemoc ofensywnej formacji zdecydował się zmienić m.in. Piątka. Za polskiego napastnika na boisku pojawił się Rafael Leao i bardzo szybko dał o sobie znać. Portugalczyk oddał techniczny strzał, po którym piłka odbiła się od poprzeczki.

W końcówce meczu obie drużyny próbowały objąć prowadzenie. W 85. minucie z dystansu próbował Pedro Obiang, a w odpowiedzi groźnie uderzył Leao. Futbolówka po strzale portugalskiego napastnika trafiła w słupek. Tuż przed zakończeniem spotkania świetną indywidualną akcją popisał się Hernandez, lecz nie udało trafić do bramki.

PA

16. kolejka Włochy - Serie A
2019-12-15 15:00 | Stadion: Stadio Giuseppe Meazza | Widzów: 58005 | Arbiter: G. Manganiello
Gianmarco Ferrari75′
29′ Theo Bernard François Hernández
Giorgos Kiriakopoulos
40′ Mateo Musacchio
Manuel Locatelli72′ 79′
72′ Giacomo Bonaventura
Francesco Magnanelli
42′ 56′ Franck Yannick Kessié
Francesco Caputo39′
85′ Jesus Joaquin Fernandez Saenz de la Torre
Domenico Berardi
78′ Krzysztof Piątek
Alessandro Tripaldelli
85′ Samuel Castillejo Azuaga
Mehdi Bourabia
Matteo Gabbia
Joseph Alfred Duncan
Rade Krunić
Luca Mazzitelli
56′ 90′ Lucas Tolentino Coelho de Lima
Pedro Mba Obiang Avomo79′
78′ Rafael Alexandre Conceição Leão