Reklama

Reklama

Sebastian Walukiewicz w jedenastce miesiąca piłkarzy U21

Sebastian Walukiewicz doczekał się prestiżowego wyróżnienia. Polski obrońca Cagliari Calcio został wybrany do jedenastki czerwca wśród piłkarzy do lat 21 z pięciu topowych lig Europy.

Nominacji dokonał portal "Whoscored", znany ze swoich zaawansowanych modeli matematycznych, dzięki któremu ocena każdego zawodnika jest podyktowana jego boiskowymi dokonaniami.

Walukiewicz znalazł się w linii defensywnej z naprawdę uznanymi nazwiskami - Trentem Alexandrem-Arnoldem z Liverpoolu FC, Matthijsem De Ligtem z Juventusu oraz Alphonso Daviesem z Bayernu Monachium.

Polski obrońca Cagliari uzyskał średnią ocen 7.23 w 10-stopniowej skali. W czerwcu Walukiewicz wywalczył sobie miejsce w wyjściowym składzie Cagliari, grając w wygranych spotkaniach ze SPAL oraz Torino.

Jesienią 20-letni zawodnik był jedynie rezerwowym, ale wiosną zaliczył już siedem spotkań w Serie A. Do Cagliari trafił latem zeszłego roku z Pogoni Szczecin.

Reklama

Jedenastka czerwca piłkarzy U21 według "Whoscored":

D. Henderson (Sheffield United) - T. Alexander-Arnold (Liverpool FC), M. De Ligt (Juventus), S. Walukiewicz (Cagliari), A. Davies (Bayern) - O. Rodriguez (Leganes), W. McKennie (Schalke), M. Cuisance (Bayern) - M. Greenwood (Manchester United), M. Barrow (Bologna), P. Foden (Manchester City).

#POMAGAMINTERIA

1 czerwca reprezentantka Polski w kolarstwie górskim Rita Malinkiewicz i jej koleżanka Katarzyna Konwa jechały na trening w ramach autorskiego projektu Rity dla pasjonatów kolarstwa #RittRide for all. Z niewyjaśnionych przyczyn w Wilkowicach koło Bielska-Białej wjechał w nie samochód jadący z naprzeciwka. Kasia przeszła wiele operacji, w tym zabieg zespolenia połamanego kręgosłupa i połamanej twarzoczaszki oraz częściową rekonstrukcję nosa i języka. Rita nadal pozostaje w śpiączce farmakologicznej, a jej obecny stan zdrowia jest bardzo ciężki. Potrzeba pieniędzy na ich leczenie i rehabilitację - dołącz do zbiórki. Sprawdź szczegóły >>>

WG

Reklama

Reklama

Reklama