• 6 .ACF Fiorentina (21 pkt.)
  • 7 .Juventus Turyn (21 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (21 pkt.)

Sassuolo - Sampdoria 3-5 w 28. kolejce Serie A. Gol i asysta Linettego

US Sassulo przegrało u siebie 3-5 z Sampdorią Genua w meczu 28. kolejki Serie A. W emocjonującym spotkaniu z dobrej strony pokazał się Karol Linetty, który strzelił gola i zaliczył asystę.

Serie A: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

W wyjściowej jedenastce zespołu gości znalazło się dwóch Polaków - Bartosz Bereszyński i Karol Linetty. Kibice obecni na stadionie nie mogli narzekać na nudę, bowiem już w pierwszej połowie padły aż cztery bramki, a w całym spotkaniu osiem!

Wynik otworzył w 15. minucie Gregoire Defrel, gdy znakomicie wszedł z głębi pola w pole karne i wykorzystał podanie od Fabio Quagliarelli. 36-letni Quagliarella podwyższył zaś na 2-0 kapitalnym uderzeniem zza pola karnego. Był to już 21. gol Włocha w tym sezonie Serie A, dzięki czemu na dwa trafienie odskoczył goniącym go Cristiano Ronaldo i Krzysztofowi Piątkowi.

W 38. minucie kontaktowego gola strzelił Jeremie Boga, lecz już minutę później sytuację uspokoił Karol Linetty. Polski pomocnik oddał płaski strzał z linii pola karnego i trafił do bramki tuż przy słupku!

Sampdoria na 4-1 podwyższyła już w pierwszej akcji po przerwie. Tym razem dośrodkowanie kolegi świetnie zamknął Dennis Praet i skierował piłkę do bramki!

W 63. minucie było już 2-4, gdy cudownym uderzeniem z dystansu stratę Sassuolo zmniejszył Alfred Duncan.

Dziesięć minut później ponownie błysnął Linetty, który tym razem asystował przy golu Manolo Gabbiadiniego. Polski pomocnik przejął zbyt krótkie podanie bramkarza do jednego z gospodarzy i chwilę później wyłożył piłkę koledze, który nie pomylił się w sytuacji sam na sam z bramkarzem.

W doliczonym czasie gry wynik meczu ustalił Khouma Babacar, zamykając pełne bramek spotkanie.

Dzięki wygranej Sampdoria przesunęła się na dziewiąte miejsce w tabeli. Sassuolo jest 13.

US Sassuolo - Sampdoria Genua 3-5 (1-3)

Bramki: 0-1 Defrel (15.), 0-2 Quagliarella (36.), 1-2 Boga (38.), 1-3 Linetty (39.), 1-4 Praet (46.), 2-4 Duncac (63.), 2-5 Fabbiadini (72.), 3-5 Babacar (90+2.).