• 6 .SSC Napoli (51 pkt.)
  • 7 .AC Milan (49 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (43 pkt.)

Sassuolo - Hellas 3-3. Gol i asysta Mariusza Stępińskiego

Mariusz Stępiński zdobył bramkę i zaliczył asystę w meczu Sassuolo - Hellas Werona. Spotkanie 28. kolejki Serie A zakończyło się wynikiem 3-3.

Serie A: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Spotkanie w Sassuolo miało bardzo emocjonujący przebieg, choć przed przerwą nic na to nie wskazywało. Obie drużyny schodziły na przerwę z bezbramkowym remisem.

Jednak już sześć minut po przerwie Stępiński przyczynił się do otworzenia wyniku meczu, asystując przy bramce Darko Lazovicia. Z prowadzenia cieszyli się dwie minuty, bowiem już w 53. min wyrównały Jeremie Boga.

Jednak już po czterech kolejnych minutach Hellas prowadził 2-1. Tym razem role się odwróciły i bramkę zdobył Stępiński po podaniu Lazovicia. Polski napastnik wepchnął piłkę do bramki klatką piersiową po dośrodkowaniu na piąty metr.

Po bramce Matteo Pessiny w 68. min Hellas wygrywał już 3-1, ale nie utrzymał prowadzenia do końca meczu. Najpierw swoją drugą bramkę zdobył Boga, a w siódmej minucie doliczonego czasu gry do remisu doprowadził Rogerio. Gracz Sassuolo popisał się kapitalnym uderzeniem sprzed pola karnego.

Dla Stępińskiego była to dopiero trzecia bramka w tym sezonie. Polski napastnik wystąpił dotychczas w 15 ligowych spotkaniach.

28. kolejka Włochy - Serie A
2020-06-28 19:30 | Stadion: MAPEI Stadium - Città del Tricolore | Arbiter: A. Giua

Marco Silvestri
46′ Giorgos Kiriakopoulos
Claud Adjapong
25′ 76′ Giangiacomo Magnani
Koray Guenter
Mert Müldür
Marash Kumbulla15′ 46′
Federico Peluso
Amir Rrahmani
70′ 82′ Mehdi Bourabia
Matteo Pessina  68′
46′ Lukasz Haraslin
Miguel Veloso68′
72′ Gregoire Defrel
Mariusz Stępiński  57′ 55′ 60′
Gianluca Pegolo
Alessandro Berardi
76′ Vlad Iulian Chiriches
Boris Radunović
Gianmarco Ferrari
Salvatore Bocchetti
46′  90′ Rogério Oliveira da Silva
Paweł Dawidowicz
Stefano Piccinini
Federico Dimarco
46′  53′, 77′ Jeremie Boga
Filippo Terracciano
82′ Pedro Mba Obiang Avomo
Valerio Verre90′
72′ Hamed Junior Traorè