• 6 .SSC Napoli (44 pkt.)
  • 7 .Lazio Rzym (43 pkt.)
  • 8 .Hellas Verona FC (38 pkt.)

Sampdoria - Udinese 2-1 w meczu 18. kolejki Serie A

Sampdoria pierwsza straciła bramkę, jednak zdołała się po niej otrząsnąć i finalnie wygrała z Udinese 2-1. Dające zwycięstwo trafienie padło w samej końcówce meczu, a zdobył je debiutant Ernesto Torregrossa.

Jak wyliczyli statystycy portalu "Opta" Sampdoria od 1997 roku nie pokonała Udinese w czterech ligowych spotkaniach z rzędu. Przed rozpoczęciem meczu ekipa z Ligurii miała na swoim koncie wygrane w trzech poprzednich starciach z dzisiejszymi gośćmi, więc można było przypuszczać, że "Zebrette" postawią się swoim rywalom.

Pierwsza połowa - choć nie była zbyt porywająca - zdawała się potwierdzać powyższy scenariusz. Już w 6. minucie starcia Emil Audero dobrze zatrzymał uderzenie Kevina Lasagni, a kilka chwil potem popisał się przytomną interwencją po intuicyjnym strzale włoskiego napastnika.

Piłkarze nie zdołali zdobyć gola przed przerwą, lecz tuż po rozpoczęciu drugiej części meczu Rodrigo de Paul wziął sprawę w swoje ręce i po trzech próbach pokonał golkipera "Dorii". Najpierw strzał Argentyńczyka zablokowali obrońcy, następnie bramkarz, lecz finalnie dopełnił on formalności.

Trafienie gracza drużyny gości nieco ożywiło ten mecz. W 65. minucie po jednym z ataków Sampdorii Rolando Mandragora kopnął we własnym polu karnym Antonio Candrevę, a sędzia wskazał na "jedenastkę". Do piłki podszedł sam faulowany i efektowną "podcinką" pokonał Juana Musso.

Gracze z Genui zmotywowani zdobytym golem ruszyli do ataku i w końcówce spotkania udało im się dokończyć rimonty - jak Włosi określają objęcie prowadzenia przez przegrywającą wcześniej drużynę.

W 81. minucie Tommaso Augello popędził boczną strefą boiska i dograł piłkę w pole karne. Tam najlepiej odnalazł się - debiutujący w barwach "Dorii" - Ernesto Torregrossa i głową skierował ją do siatki.

W doliczonym czasie gry sytuację sam na sam zmarnował natomiast Keita Balde. Sampdorii udało się jednak wygrać czwarte starcie z rzędu przeciwko Udinese i również zmazać złe wrażenie po dwóch bezbarwnych sobotnich remisach w meczach Serie A.

Cały mecz dla gospodarzy rozegrał Bartosz Bereszyński i i zaliczył poprawny występ.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź!

PA

18. kolejka Włochy - Serie A
2021-01-16 20:45 | Stadion: Stadio Comunale Luigi Ferraris | Arbiter: Juan Luca Sacchi
Rodrigo Javier De Paul  55′
 67′ (k.) Antonio Candreva
Jens Stryger Larsen84′
85′ Albin Ekdal
Rolando Mandragora77′
62′ Mikkel Damsgaard
Marvin Zeegelaar62′ 88′
73′ Adrien Sebastian Silva
Roberto Maximiliano Pereyra
62′ Valerio Verre
Walace Souza Silva84′
62′ Fabio Quagliarella
Nahuel Molina Lucero84′
85′ 86′ Kristoffer Askildsen
Thomas Ouwejan88′
Mehdi Pascal Marcel Léris
Tolgay Ali Arslan77′
73′ Gaston Ramirez
Jean-Victor Makengo
62′ Morten Thorsby
Gerard Deulofeu
62′ Keita Baldé Diao
Ilija Nestorovski84′
Antonino La Gumina

Nik Prelec

62′  81′ Ernesto Torregrossa