Reklama

Reklama

Sampdoria ogłosiła zakontraktowanie Pawła Wszołka

Paweł Wszołek, występujący dotychczas w Polonii Warszawa, został piłkarzem Sampdorii Genua. "Benvenutto Pawel" - napisano na stronie internetowej włoskiego klubu, nie ujawniając warunków kontraktu.

Już pod koniec czerwca na profilu zawodnika na Facebooku informowano, że od przyszłego sezonu będzie grać w Sampdorii. We wtorek potwierdziły się te doniesienia.

21-letni Wszołek był piłkarzem Polonii od 2009 roku. Szczególnie udaną miał rundę jesienną minionego sezonu. Efektem jego dobrej gry było powołanie do reprezentacji Polski. Zagrał m.in. w październikowym meczu z Anglią na Stadionie Narodowym (1-1).

Zimą miał trafić do niemieckiego Hannoveru, uzgodniono już warunki transferu, ale ostatecznie pozostał na Konwiktorskiej.

Reklama

Na koniec sezonu Polonia zajęła szóste miejsce w tabeli (Wszołek zdobył siedem goli), jednak została zdegradowana za brak licencji. Zaległości finansowe w klubie sprawiły, że utalentowany pomocnik skierował sprawę do PZPN i został właścicielem swojej karty zawodniczej.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy