• 6 .Lazio Rzym (67 pkt.)
  • 7 .AS Roma (58 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (56 pkt.)

Sampdoria - Napoli. Piotr Zieliński z kolejną asystą! Dobra passa trwa

Po dobrym meczu Napoli pokonało Sampdorię 2-0! Przy pierwszej bramce asystował Piotr Zieliński, który rozegrał dziś dobre spotkanie.

Piłkarze Napoli w ostatnich kolejkach zaczęli punktować nieco regularniej. W minionych czterech ligowych spotkaniach "Azzurri" przegrali tylko raz z Juventusem. Wcześniej udawało im się triumfować w starciach z Milanem, Romą oraz Crotone.

Według "La Gazzetty dello Sport" dobra dyspozycja graczy z Neapolu nie zmienia jednak sytuacji Gennaro Gattuso, który po zakończeniu obecnego sezonu może pożegnać się z klubem.

W starciu z Sampdorią goście dzisiejszego meczu potwierdzili dobrą dyspozycję z poprzednich kolejek. Napoli wysłało pierwsze ostrzeżenie już w 6. minucie gry. Piotr Zieliński oddał sytuacyjny strzał, lecz zdecydowanie chybił.

Gospodarze także potrafili dochodzić do głosu, ale brakowało im konkretów. "Azzurri" nadal atakowali i w 24. minucie Lorenzo Insigne uderzył z bocznej strefy pola karnego, a Emil Audero pewnie sparował futbolówkę.

Sampdoria - Napoli. Piotr Zieliński z kolejną asystą

Ekipa z Kampanii dopięła swego kilka minut później. Po składnej akcji Victor Osimhen podał do Zielińskiego, a reprezentant Polski świetnie dograł w kierunku Fabiana Ruzia. Hiszpan opanował piłkę i precyzyjnym uderzeniem wpakował ją do siatki.

Dla polskiego pomocnika była to dziewiąta asysta we wszystkich rozgrywkach tego sezonu.

Popularny "Zielu" mógł także rozpocząć drugą połowę z trafieniem na swoim koncie. Reprezentant Polski popisał się świetną indywidualną akcją w polu karnym i oddał strzał, który obronił jednak Audero.

Włoski bramkarz świetnie zachował się również kilka chwil potem. Aduero w krótkim odstępie czasu obronił najpierw uderzenie Ruiza i po chwili dobitkę Insigne. "Azzurri" nadal prezentowali styl Maurizio Sarriego, lecz po kolejnej efektownej akcji futbolówka nie znalazła adresata po podaniu Mario Ruiego.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Zieliński opuścił boisko w 74. minucie gry. Jego miejsce na placu gry zajął natomiast Dries Mertens. Reprezentant Polski rozegrał bardzo dobry mecz, w którym oprócz asysty był również bliski zdobycia gola.

Przyzwoite tempo meczu nie opadało i z każdą kolejną minutą coraz groźniej atakowali również gospodarze. W 76. minucie Morten Thorsby wpakował piłkę do siatki po podaniu Antonia Candrevy, jednak bramka nie została uznana. Strzelec faulował bowiem w ofensywie.

Piłkarze Napoli długo mieli problem z potwierdzeniem swojej przewagi. Dwóch dobrych okazji nie wykorzystał Mertens, lecz w końcu goście dopięli swego. W 87. minucie Osimhen wpadł w pole karne i pewnie pokonał bramkarza "Blucerchiatich".

Pozostałe spotkania:

W pozostałych starciach rozgrywanych w tym samym czasie Juventus pokonał Genoę 3-1, natomiast Lazio uporało się z Hellasem 1-0

Serie A - wyniki, tabela, strzelcy

PA

30. kolejka Włochy - Serie A
2021-04-11 15:00 | Stadion: Stadio Comunale Luigi Ferraris | Arbiter: Paolo Valeri
Matteo Politano74′
86′ Jakub Jankto
Lorenzo Insigne90′
86′ Mikkel Krogh Damsgaard
Diego Demme
67′ Fabio Quagliarella
Eljif Elmas90′
86′ Mehdi Pascal Marcel Léris
Stanislav Lobotka
Gaston Ramirez
Antonio Cioffi
86′ Valerio Verre
Hirving Lozano74′ 78′
67′ Keita Baldé Diao