Sampdoria Genua - SSC Napoli 2-4. Gol Milika, asysta Zielińskiego

Sampdoria Genua przegrała 2-4 z SSC Napoli w "polskim" starciu na zakończenie 22. kolejki Serie A. Już w 3. minucie bramkę po podaniu Piotra Zielińskiego zdobył Arkadiusz Milik. W bardzo emocjonującym starciu zagrał także Karol Linetty.

Serie A: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Karol Linetty po stronie Sampdorii oraz Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik w barwach Napoli - trójka Polaków rozpoczęła spotkanie w wyjściowych składach. Na boisku zabrakło za to Bartosza Bereszyńskiego, który pauzuje za żółte kartki.

Mecz nie mógł się lepiej rozpocząć dla Napoli i to właśnie za sprawą polskich zawodników! Już w 3. minucie z lewej strony dośrodkował Piotr Zieliński, a Arkadiusz Milik pięknym strzałem głową otworzył wynik spotkania! Uderzenie było tym bardziej zaskakujące, że kilka sekund wcześniej w polu karnym Sampdorii wylądowała płonąca raca i całe pole karne zostało zadymione. Sędzia nie przerwał jednak gry i bramka została uznana.

Sampdoria próbowała zaatakować, ale gdy minął kwadrans, została skarcona po raz drugi. Po rzucie rożnym Giovanni Di Lorenzo zgrał piłkę w kierunku Elifa Elmasa, a ten wygrał walkę o pozycję z Karolem Linettym i umieścił piłkę w bramce. 2-0 w 16. minucie!

Gospodarze mieli jednak w swoich szeregach Fabio Quagliarellę. Doświadczony włoski napastnik już 10 minut później popisał się fenomenalnym uderzeniem z woleja sprzed pola karnego! Cudownie trafiona piłka wpadła do bramki, zmniejszając straty na 1-2.

W 40. minucie Sampdoria miała wyborną okazję do wyrównania. Po ogromnym zamieszaniu w polu karnym Napoli gości uratował słupek. W odpowiedzi chwilę później raz jeszcze groźnie głową uderzał Milik, ale tym razem doskonale spisał się bramkarz Emil Audero.

22. kolejka Włochy - Serie A
2020-02-03 20:45 | Stadion: Stadio Comunale Luigi Ferraris | Widzów: 20017 | Arbiter: F. La Penna
Kostas Manolas
47′ Albin Ekdal
Silva Duarte Mario Rui
43′ 79′ Jakub Jankto
Eljif Elmas  16′ 43′ 79′
87′ Karol Linetty
Stanislav Lobotka61′
58′ 68′ Gaston Ramirez
Piotr Zieliński
Morten Thorsby
Jose Callejon72′
 73′ (k.) Manolo Gabbiadini
Arkadiusz Milik  3′
 26′ 75′ Fabio Quagliarella
Fernando Llorente
68′ Gonzalo Maroni
Hirving Lozano
79′ Ronaldo Vieira Nan
Dries Mertens72′  90′
75′ Federico Bonazzoli
Matteo Politano79′ 90′
Antonino La Gumina

Druga połowa także rozpoczęła się od mocnego uderzenia. Sampdoria wyrównała - i to w jakim stylu! Do bramki Napoli efektowną przewrotką trafił Gaston Ramirez! Radość Sampdorii była szalona, ale... arbiter gola nie uznał po interwencji systemu VAR. Dopatrzył się wcześniejszego zagrania ręką jednego z zawodników Sampdorii. I wciąż było 1-2!

Kolejna akcja to kolejny nieuznany gol. Tym razem Lorenzo Insigne oddał strzał w słupek, który do bramki Sampdorii dobił Zieliński! Polski pomocnik był jednak na spalonym.

20 minut przed końcem spotkania znów w roli głównej wystąpił VAR. Sędzia uznał, że Quagliarella był faulowany w polu karnym Napoli i podyktował "jedenastkę". Wykorzystał ją Manolo Gabbiadini i było 2-2!

Roztrwonienie dwubramkowej przewagi nie załamało Napoli. W końcówce spotkania ładny strzał oddał Insigne, ale zablokował go obrońca. Do piłki dopadł Diego Demme, wykorzystał fakt, że bramkarz "rzucił się" na pierwsze uderzenie i trafił do pustej bramki! 3-2 dla Napoli.

Arbiter doliczył aż siedem minut do spotkania i w ostatniej z nich Dries Mertens dobił Sampdorię! Po długim podaniu do Milika bramkarz Audero wyszedł przed pole karne i głowa wybił piłkę. Dopadł do niej Mertens i z dalszej odległości przelobował golkipera. Napoli - Sampdoria 4-2.

Dzięki wygranej Napoli przesunęło się na 10. miejsce w tabeli. Sampdoria jest 16.

Sampdoria Genua - SSC Napoli 2-4 (1-2)

Bramka: 0-1 Milik (3.), 0-2 Elmas (16.), 1-2 Quagliarella (26.), 2-2 Gabbiadini (73. - z rzutu karnego), 2-3 Demme (83.), 4-2 Mertens (90.+7).