• 6 .ACF Fiorentina (15 pkt.)
  • 7 .Lazio Rzym (14 pkt.)
  • 8 .Juventus Turyn (14 pkt.)

Sampdoria Genua - SSC Napoli 0-4 (0-2). Liga włoska - 5. kolejka Serie A

W starciu 5. kolejki włoskiej Serie A, które rozegrane zostało 23 września, zespół Sampdorii przegrał wysoko z SSC Napoli 0-4 (0-2). Mecz na Stadio Comunale Luigi Ferraris w Genui obejrzało 4 596 widzów.

5. kolejka Włochy - Serie A
2021-09-23 18:30 | Stadion: Stadio Comunale Luigi Ferraris | Widzów: 4596 | Arbiter: Paolo Valeri
P. Zieliński 59'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 36 spotkań drużyna SSC Napoli wygrała 22 razy i zanotowała siedem porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Victor Osimhen. Asystę zanotował Lorenzo Insigne.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Mikkel Krogh z Sampdorii. Była to 28. minuta meczu.

Trzeba było trochę poczekać, aby Fabián Ruiz wywołał eksplozję radości wśród kibiców SSC Napoli, zdobywając kolejną bramkę w 39. minucie pojedynku. Przy zdobyciu bramki po raz kolejny pomagał Lorenzo Insigne.

W 48. minucie za Amira Rrahmaniego wszedł Kostas Manolas.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SSC Napoli w 50. minucie spotkania, gdy Victor Osimhen strzelił trzeciego gola. Asystę przy bramce zaliczył Hirving Lozano.

W 55. minucie boisko opuścili piłkarze Sampdorii: Ernesto Torregrossa, Albin Ekdal, a na ich miejsce weszli Fabio Quagliarella, Adrien Silva.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników SSC Napoli w 59. minucie spotkania, gdy Piotr Zieliński strzelił czwartego gola. Bramka padła po podaniu Hirvinga Lozana.

W 68. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Matteo Politano, Eljif Elmas, a na ich miejsce weszli Lorenzo Insigne, Piotr Zieliński. Chwilę później trener Sampdorii postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Bartosza Bereszyńskiego. Na boisko wszedł Fabio Depaoli, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. Między 71. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy Sampdorii: Morten Thorsby, Francesco Caputo, na ich miejsce weszli: Kristoffer Askildsen, Riccardo Ciervo. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Hirvinga Lozana, Victora Osimhena zajęli: Andrea Petagna, Adam Ounas.

W 76. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Fabia Depaolego z Sampdorii, a w 87. minucie Kostasa Manolasa z drużyny przeciwnej. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-4.

David Ospina
71′ Bartosz Bereszyński
André-Frank Zambo Anguissa
71′ Morten Thorsby
Piotr Zieliński  59′ 68′
28′ Mikkel Krogh Damsgaard
Fabián Ruiz Pena  39′
55′ Adrien Sebastian Silva
Hirving Lozano81′
84′ Francesco Caputo
Victor James Osimhen  10′, 50′ 81′
55′ Fabio Quagliarella
Juan Jesus
71′ 76′ Fabio Depaoli
Eljif Elmas68′
71′ Kristoffer Askildsen
Adam Ounas81′
55′ Albin Ekdal
Andrea Petagna81′
Simone Trimboli
Matteo Politano68′
84′ Riccardo Ciervo

55′ Ernesto Torregrossa

Piłkarze Sampdorii dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.