• 5 .Empoli FC (0 pkt.)
  • 6 .ACF Fiorentina (0 pkt.)
  • 7 .Genoa CFC 1893 (0 pkt.)
  • 8 .Inter Mediolan (0 pkt.)

Sampdoria Genua - Parma Calcio 1913 3-0 (2-0). Liga włoska - 38. kolejka Serie A

W pojedynku 38. kolejki włoskiej Serie A, który rozegrany został 22 maja, drużyna Sampdorii zwyciężyła z Parmą Calcio 3-0 (2-0). Spotkanie odbyło się na Stadio Comunale Luigi Ferraris w Genui.

38. kolejka Włochy - Serie A
2021-05-22 20:45 | Stadion: Stadio Comunale Luigi Ferraris | Arbiter: Daniele Paterna
M. Gabbiadini 64'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 37 starć jedenastka Parmy Calcio wygrała 14 razy i zanotowała 13 porażek oraz 10 remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Niedługo po rozpoczęciu meczu Fabio Quagliarella wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sampdorii , zdobywając bramkę w 20. minucie spotkania. To już trzynaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zaliczył Antonio Candreva.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sampdorii w 44. minucie spotkania, gdy Omar Colley strzelił drugiego gola.

Drugą połowę zespół Parmy Calcio rozpoczął w zmienionym składzie, za Lautara Valentiego wszedł Vasilios Zagaritis. W 48. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Mehdiego Marcela z Sampdorii, a w 49. minucie Mattię Baniego z drużyny przeciwnej.

W 60. minucie za Yao Gervinha wszedł Graziano Pellè. Chwilę później trener Parmy Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Simon Sohm, a murawę opuścił Gastón Brugman.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sampdorii w 64. minucie spotkania, gdy Manolo Gabbiadini zdobył trzecią bramkę. Przy strzeleniu gola po raz kolejny asystę zaliczył Antonio Candreva.

Kibice Sampdorii nie mogli już doczekać się wprowadzenia Adriena Silvę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Albin Ekdal. Między 73. a 85. minutą, boisko opuścili piłkarze Sampdorii: Manolo Gabbiadini, Alex Ferrari, Fabio Quagliarella, Antonio Candreva, na ich miejsce weszli: Valerio Verre, Vasco Regini, Ernesto Torregrossa, Kristoffer Askildsen. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Vincenta Lauriniego, Maxime'a Busiego zajęli: Botond Balogh, Chaka Traorè. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-0.

Luigi Sepe
48′ Mehdi Pascal Marcel Léris
Daan Dierckx
80′ Alex Ferrari
Lautaro Rodrigo Valenti46′
 44′ Omar Colley
Mattia Bani49′
Tommaso Augello
Márk Kosznovszky
Maya Yoshida
Vincent Laurini73′
80′ Antonio Candreva
Hernani Azevedo Júnior
Jakub Jankto
Maxime Busi85′
73′ Albin Ekdal
Gastón Brugman61′
 64′ 73′ Manolo Gabbiadini
Andreas Evald Cornelius
 20′ 80′ Fabio Quagliarella
Yao Kouassi Gervinho60′
Emil Audero Mulyadi
Simone Colombi
Nicola Ravaglia
Bruno Alves
80′ Vasco Regini
Botond Balogh73′
Kaique Rocha Lima
Vasilios Zagaritis46′
80′ Kristoffer Askildsen
Drissa Camara
Mikkel Krogh Damsgaard
Simon Sohm61′
Gaston Ramirez
Graziano Pellè60′
73′ Adrien Sebastian Silva
Chaka Traorè85′
73′ Valerio Verre

Keita Baldé Diao

Antonino La Gumina

80′ Ernesto Torregrossa

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.