• 6 .AS Roma (32 pkt.)
  • 7 .ACF Fiorentina (32 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (31 pkt.)

Sampdoria Genua - Lazio Rzym 1-3 (0-3). Liga włoska - 16. kolejka Serie A

5 grudnia na Stadio Comunale Luigi Ferraris w Genui odbył się mecz 16. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Sampdorii i Lazio Rzym. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Lazio Rzym 3-1. Na stadionie stawiło się 5 883 widzów.

16. kolejka Włochy - Serie A
2021-12-05 18:00 | Stadion: Stadio Comunale Luigi Ferraris | Widzów: 5883 | Arbiter: Michael Fabbri
C. Immobile 17',37'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 46 razy. Drużyna Lazio Rzym (”Orły”) wygrała aż 27 razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko 10.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Lazio Rzym otworzyli wynik. W siódmej minucie Sergej Milinković-Savić dał prowadzenie swojej drużynie. Asystę zanotował Mattia Zaccagni.

W 14. minucie żółtą kartkę dostał Antonio Candreva z zespołu gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Lazio Rzym w 17. minucie spotkania, gdy Ciro Immobile strzelił drugiego gola. To już dwunaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki ponownie asystował Mattia Zaccagni.

W 37. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Ciro Immobile z Lazio Rzym. Asystę przy golu zanotował Sergej Milinković-Savić.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Sampdoria: Bartoszowi Bereszyńskiemu w 38. i Fabiowi Quagliarelli w 39. minucie.

Na drugą połowę drużyna Sampdorii wyszła w zmienionym składzie, za Valeria Verre'a, Fabia Quagliarellę weszli Adrien Silva, Francesco Caputo. Na murawie, jak to często zdarzało się Sampdorii w tym sezonie, pojawił się Radu Matei, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Aleksa Ferrariego. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

W trakcie przerwy trener Lazio Rzym postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Vedat Muriqi, a murawę opuścił Ciro Immobile. W 57. minucie Bartosz Bereszyński został zastąpiony przez Mayę Yoshidę. W 64. minucie boisko opuścili ”Orły”: Felipe Anderson, Lucas Leiva, a na ich miejsce weszli Pedro, Danilo Cataldi.

Sergej Milinković-Savić z Lazio Rzym na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej ten piłkarz został ukarany w 67. minucie. W 78. minucie Mattia Zaccagni został zmieniony przez Manuela Lazzariego, co miało wzmocnić zespół Lazio Rzym. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Antonia Candrevę na Riccarda Cierva. W 80. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Adriena Silvę z Sampdorii, a w 88. minucie Vedata Muriqiego z drużyny przeciwnej.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W 89. minucie bramkę pocieszenia zdobył Manolo Gabbiadini. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-3.

Thomas Strakosha
38′ 57′ Bartosz Bereszyński
Elseid Hysaj
46′ Alex Ferrari
Luiz Felipe Ramos Marchi
Julian Chabot
Francesco Acerbi
Tommaso Augello
Adam Marušić
14′ 85′ Antonio Candreva
Sergej Milinković-Savić  7′ 67′ 67′
Albin Ekdal
Toma Bašić
Morten Thorsby
Danilo Cataldi64′
46′ Valerio Verre
Rodriguez Pedro64′
 89′ Manolo Gabbiadini
Ciro Immobile  17′, 37′ 46′
39′ 46′ Fabio Quagliarella
Ştefan Daniel Radu
46′ Radu Matei Drăgușin
Denis Vavro
Nicola Murru
Jean-Daniel Akpa
57′ Maya Yoshida
Gonzalo Escalante
Kristoffer Askildsen
Manuel Lazzari78′
46′ 80′ Adrien Sebastian Silva
Romero Alconchel Luis Romero
Simone Trimboli
Lucas Pezzini Leiva64′
Gerard Yepes Laut
Felipe Anderson Pereira Gomes64′
46′ Francesco Caputo
Raul Moro Prescoli
85′ Riccardo Ciervo
Vedat Muriqi46′ 88′

Sędzia pokazał dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom gości, a piłkarzom Sampdorii przyznał cztery żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół Lazio Rzym w drugiej połowie dokonał czterech zmian.