• 6 .AC Milan (66 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (62 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (51 pkt.)

Sampdoria Genua - Juventus Turyn 2-0 w 38. kolejce Serie A

Sampdoria Genua zakończyła sezon wygraną 2-0 z mistrzem Włoch Juventusem Turyn. Całe spotkanie rozegrali Karol Linetty i Bartosz Bereszyński. Wojciech Szczęsny znalazł się na ławce rezerwowych Juventusu, w barwach którego zabrakło także Cristiano Ronaldo.

Serie A: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Massimiliano Allegri po pięciu latach pożegnał się z Juventusem Turyn. Jego drużyna znaczenie wcześniej zapewniła sobie mistrzostwo Włoch, dlatego do pojedynku z Sampdorią podeszła w kombinacyjnym składzie. W wyjściowej jedenastce zabrakło m.in. Wojciecha Szczęsnego, czy Cristiano Ronaldo.

Z kolei w drużynie Sampdorii od pierwszej minut spotkanie rozpoczęli Bartosz Bereszyński i Karol Linetty. Obaj rozegrali całe spotkanie.

Wyraźnie widać było, że "Stara Dama" przystępuje do meczu rozluźniona i w pierwszej połowie jedyną godną uwagi akcję przeprowadzili gospodarze. Po dośrodkowaniu w pole karne w bardzo dobrej sytuacji znalazł się Fabio Quagliarella, ale najlepszy strzelec tego sezonu Serie A zmarnował ją, posyłając piłkę ponad poprzeczkę.

Juventus ruszył do ataku po przerwie. Już kilka minut po wznowieniu gry wynik meczu powinien otworzyć Moise Kean, lecz jemu także zabrakło precyzji. Podobnie było kilka minut później, gdy Paulo Dybala oddał mocny strzał z woleja, ale uderzył tuż nad bramką.

Dziesięć minut przed końcem meczu piłka w końcu znalazła się w bramce. To Moise Keane wykorzystał sytuację sam na sam i pokonał golkipera gospodarzy, ale jego radość była bardzo krótka. Napastnik był na spalonym i gol nie został uznany.

To podziałało drażniąco na Sampdorię, która cztery minuty później wyszła na prowadzenie. Grefoire Defrel doszedł do podania Manolo Gabbiadiniego i przy pomocy rykoszetu pokonał zastępującego Szczęsnego Carlo Pinsoglio.

W doliczonym czasie mistrza Włoch dobił jeszcze Gianluca Caprari, popisując się absolutnie genialnym uderzeniem z rzutu wolnego. Piłka po jego strzale trafiła idealnie w okienko bramki!

38. kolejka Włochy - Serie A
2019-05-26 18:00 | Stadion: Stadio Comunale Luigi Ferraris | Widzów: 22856 | Arbiter: L. Nasca

5

Sampdoria Genua - Juventus Turyn 2-0 (0-0)

Bramki: 1-0 Defrel (84.), 2-0 Caprari (90+1.).

Daniele Rugani52′
70′ Edgar Barreto
Rodrigo Bentancur
Karol Linetty
Emre Can58′
Dennis Praet
Juan Cuadrado
58′ Gaston Ramirez
Matheus Pereira da Silva75′
 84′ Gregoire Defrel
Paulo Dybala
78′ Fabio Quagliarella
Hans Nicolussi Caviglia75′
70′ Ronaldo Vieira Nan

58′  90′ Gianluca Caprari

78′ Manolo Gabbiadini