• 6 .Lazio Rzym (58 pkt.)
  • 7 .AS Roma (54 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (49 pkt.)

Sampdoria Genua - Juventus Turyn 0-2 w meczu 20. kolejki Serie A

Sampdoria Genua przegrała 0-2 z Juventusem Turyn w meczu 20. kolejki Serie A. Całe spotkanie rozegrali Bartosz Bereszyński i Wojciech Szczęsny. Goście nadal liczą się w wyścigu po mistrzostwo Włoch.

20. kolejka Włochy - Serie A
2021-01-30 18:00 | Stadion: Stadio Comunale Luigi Ferraris | Arbiter: Michael Fabbri
Sampdoria Genua
Juventus Turyn
0
2
F. Chiesa 20'
A. Ramsey 90'

Juventus wygrał trzy poprzednie spotkania i ma wyraźną chrapkę na kolejny triumf. W rundzie jesiennej pokonał "Sampę" gładko 3-0. Tym razem musiał stawić jej czoło na obcym terenie, ale i tak uchodził za zdecydowanego faworyta.

Gospodarze bronili się dzielnie do 20. minuty. Wówczas turyńczycy przeprowadzili pierwszy skuteczny atak. Na skrzydło zagrał Cristiano Ronaldo, stamtąd idealną asystą popisał się Alvaro Morata, a formalności z pięciu metrów dopełnił rozpędzony Federico Chiesa.

Między 63. a 68. minutą trener ekipy z Geniu, Claudio Ranieri, przeprowadził trzy zmiany. Wpuścił na boisko Mikkela Damsgaarda, Ernesto Torregrossę i Gastona Ramireza.

Efekt? Odwrotny od zamierzonego. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry drugą bramkę dla "Bianconerich" zdobył wprowadzony z ławki osiem minut wcześniej Aaron Ramsey, ustalając końcowy rezultat konfrontacji.

Sampdoria Genua - Juventus Turyn 0-2 (0-1)

Bramki: 0-1 Chiesa (20.), 0-2 Ramsey (90+1.)

Danilo
81′ Antonio Candreva
Rodrigo Bentancur37′ 75′
24′ Morten Thorsby
Weston McKennie
30′ Albin Ekdal
Federico Chiesa  20′ 84′
63′ Adrien Sebastian Silva
Arthur Henrique Ramos de Oliveira Melo83′
68′ Fabio Quagliarella
Alvaro Morata78′
68′ Keita Baldé Diao
Merih Demiral
81′ 30′ Jakub Jankto
Radu Drăgușin
63′ 87′ Mikkel Krogh Damsgaard
Gianluca Frabotta
Mehdi Pascal Marcel Léris
Adrien Rabiot75′
68′ Gaston Ramirez
Aaron Ramsey83′  90′
Valerio Verre
Federico Bernardeschi78′ 89′
Antonino La Gumina
Nicolò Fagioli
68′ Ernesto Torregrossa