• 6 .Lazio Rzym (64 pkt.)
  • 7 .AS Roma (55 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (53 pkt.)

Sampdoria Genua - Hellas Verona FC 3-1 (0-1). Liga włoska - 31. kolejka Serie A

W spotkaniu 31. kolejki włoskiej Serie A, które rozegrane zostało 17 kwietnia, drużyna Sampdorii wygrała z Verona FC 3-1 (0-1). Starcie odbyło się na Stadio Comunale Luigi Ferraris w Genui.

31. kolejka Włochy - Serie A
2021-04-17 15:00 | Stadion: Stadio Comunale Luigi Ferraris | Arbiter: Federico Dionisi
D. Lazović 13'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Zespół Sampdorii wygrał aż siedem razy, zremisował cztery, a przegrał tylko dwa.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Valeriowi Verre'owi z zespołu gospodarzy. Była to 12. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Verona FC w 13. minucie spotkania, gdy Darko Lazović strzelił pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Verona FC.

Trener Sampdorii postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Keita Baldé, a murawę opuścił Valerio Verre. Na drugą połowę jedenastka Sampdorii wyszła w zmienionym składzie, za Antonina La Guminę, Mikkela Krogha weszli Manolo Gabbiadini, Antonio Candreva.

Piłkarze gospodarzy w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Jakub Jankto.

W 58. minucie Stefano Sturaro zastąpił Adriena Tameze'a. Trener Verona FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Daniela Bessę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy. Murawę musiał opuścić Mattia Zaccagni. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Verona FC: Marcowi Faraoniemu w 61. i Adrienowi Tameze'owi w 72. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sampdorii w 73. minucie spotkania, gdy Manolo Gabbiadini strzelił z karnego drugiego gola. W 81. minucie kartkę otrzymał Paweł Dawidowicz z Verona FC.

Niedługo później Morten Thorsby wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sampdorii, zdobywając kolejną bramkę w 82. minucie meczu. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Adrien Silva.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Sampdoria: Keicie Baldému w 83. i Mai Yoshidzie w 85. minucie. Na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Sampdorii doszło do zmiany. Lorenzo Tonelli wszedł za Jakuba Janktę. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-1.

Paweł Dawidowicz81′
85′ Maya Yoshida
Federico Dimarco
Omar Colley
Koray Guenter77′
Tommaso Augello
Antonín Barák77′
 46′ 86′ Jakub Jankto
Marco Davide Faraoni61′
 82′ Morten Thorsby
Eddie Anthony Salcedo Mora81′
46′ Mikkel Krogh Damsgaard
Mattia Zaccagni58′
Adrien Sebastian Silva
Darko Lazović  13′
12′ 46′ Valerio Verre
Stefano Sturaro58′
46′ Antonino La Gumina
Yıldırım Mert Çetin
86′ Lorenzo Tonelli
Matteo Lovato77′
Kristoffer Askildsen
Iyenoma Udogie
46′ Antonio Candreva
Ebrima Colley81′
Mehdi Pascal Marcel Léris
Ivan Ilić
Gaston Ramirez
Kevin Ruegg
46′ 83′ Keita Baldé Diao
Daniel Sartori Bessa58′
46′  73′ (k.) Manolo Gabbiadini
Adrien Tameze58′ 72′
Fabio Quagliarella
Andrea Favilli77′

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po trzy żółte kartki.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna Verona FC w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.