• 6 .Lazio Rzym (55 pkt.)
  • 7 .AS Roma (54 pkt.)
  • 8 .Hellas Verona FC (41 pkt.)

Sampdoria Genua - Cagliari Calcio 2-2 (0-1). Liga włoska - 26. kolejka Serie A

7 marca na Stadio Comunale Luigi Ferraris w Genui odbył się mecz 26. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Sampdorii i Cagliari. Pojedynek zakończył się remisem 2-2.

26. kolejka Włochy - Serie A
2021-03-07 18:00 | Stadion: Stadio Comunale Luigi Ferraris | Arbiter: Piero Giacomelli
R. Nainggolan 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 39 spotkań jedenastka Cagliari wygrała 14 razy i zanotowała 10 porażek oraz 15 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. João Pedro wywołał eksplozję radości wśród kibiców Cagliari, zdobywając bramkę w 11. minucie starcia. To już trzynaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Diego Godinowi z Cagliari. Była to 26. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Cagliari.

Trener Sampdorii postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Gaston Ramirez, a murawę opuścił Tommaso Augello. W 53. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Leonarda Pavolettiego z Cagliari, a w 63. minucie Omara Colleya z drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie Albin Ekdal został zastąpiony przez Mortena Thorsbego. W tej samej minucie w jedenastce Sampdorii doszło do zmiany. Manolo Gabbiadini wszedł za Keitę Baldégo. W 69. minucie arbiter przyznał kartkę Charalamposowi Lykogiannisowi z zespołu gości.

Trener Cagliari wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Giovanniego Simeonego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie pięć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić João Pedro. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić wyrównującą bramkę.

Zawodnicy gospodarzy w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 78. minucie bramkę wyrównującą zdobył Bartosz Bereszyński. Asystę zaliczył Gaston Ramirez.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Sampdorii przyniosły efekt bramkowy. Gola na 2-1 na 10 minut przed zakończeniem spotkania strzelił Manolo Gabbiadini. Przy zdobyciu bramki pomagał Fabio Quagliarella.

Od 86 minuty boisko opuścili zawodnicy Cagliari: Răzvan Marin, Daniele Rugani, Charalampos Lykogiannis, na ich miejsce weszli: Gaston Pereiro, Arturo Calabresi, Alberto Cerri. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Fabia Quagliarelli, Antonia Candrevy zajęli: Mikkel Damsgaard, Maya Yoshida. Od 89. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Sampdorii.

Drużyna Cagliari otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W szóstej minucie doliczonego czasu pojedynku Radja Nainggolan wyrównał wynik meczu. Asystę przy bramce zaliczył Leonardo Pavoletti.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-2.

Alessio Cragno
 78′ Bartosz Bereszyński
Luca Ceppitelli
Alex Ferrari
Daniele Rugani87′
63′ Omar Colley
Diego Godin26′
46′ Tommaso Augello
Răzvan Gabriel Marin86′
88′ Antonio Candreva
Nahitan Nandez
Adrien Sebastian Silva
Charalampos Lykogiannis69′ 90′
63′ Albin Ekdal
Radja Nainggolan  90′
Jakub Jankto
Joseph Alfred Duncan
88′ Fabio Quagliarella
João Pedro Geraldino dos Santos Galvão  11′ 75′
63′ Keita Baldé Diao
Kwadwo Asamoah
88′ 89′ Maya Yoshida
Arturo Calabresi87′
Kristoffer Askildsen
Ragnar Klavan
88′ Mikkel Krogh Damsgaard
Alessandro Tripaldelli
Mehdi Pascal Marcel Léris
Gabriele Zappa
46′ Gaston Ramirez
Alessandro Deiola
63′ 90′ Morten Thorsby
Gaston Pereiro86′
Valerio Verre
Alberto Cerri90′
63′  80′ 89′ Manolo Gabbiadini
Giovanni Pablo Simeone75′
Antonino La Gumina

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter pokazał cztery żółte kartki piłkarzom Sampdorii, a zawodnikom gości przyznał trzy.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół Cagliari w drugiej połowie wymienił czterech graczy.