• 6 .SSC Napoli (14 pkt.)
  • 7 .Atalanta Bergamo (14 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (14 pkt.)

Sampdoria Genua - Bologna FC 1-2 w meczu 8. kolejki Serie A

W drugim "polskim" meczu 8. kolejki Serie A Łukasz Skorupski pokonał Bartosza Bereszyńskiego. Bologna z polskim bramkarzem w składzie poradziła sobie z Sampdorią i wygrała 2-1. Obaj reprezentanci Polski rozegrali cały mecz.

Pomimo tego, że Łukasz Skorupski dobrze prezentuje się w bramce Bologni, to ekipa Sinisy Mihajlovicia zdecydowanie nie jest najszczelniejszą defensywą w lidze. Klub z Emilii-Romanii stracił bowiem bramkę w 41. meczu z rzędu, a ostatnie czyste konto "Rossoblu" wywalczyli w starciu z Genoą... we wrześniu 2019 roku.

Nic więc dziwnego, że to gospodarze jako pierwsi wyszli na prowadzenie. Już w 7. minucie meczu Antonio Candreva precyzyjnie dograł piłkę w pole karne, a Morten Thorsby uderzeniem głową wpakował piłkę do bramki, nie dając Skorupskiemu szans na interwencję.

Goście nie dali się jednak całkowicie zepchnąć do defensywy i odpowiedzieli jeszcze przed zakończeniem pierwszej połowy, choć do siatki formalnie trafił gracz "Dorii". Po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry piłkę do własnej bramki niefortunnie wpakował bowiem Vasco Regini.

Bologna przeważała i potwierdziła to w drugiej połowie. Chwilę po wznowieniu gry Musa Barrow popisał się ładną indywidualną akcję i zagrał piłkę w pole karne. Tam najlepiej odnalazł się Riccardo Orsolini, nabiegł na nią i głową umieścił futbolówkę w siatce.

Dwóch dobrych okazji dla Bologni nie wykorzystał także Rodrigo Palacio. Jedno uderzenie Włocha zatrzymał Emil Audero, a tuż przed zakończeniem spotkania Sampdorię przed utratą bramki uratował słupek.

Pozostałe spotkania:

AS Roma - Parma 3-0 (Borja Mayoral 28', Henrich Mchitarjan 32', 40')

Hellas Werona - Sassuolo 0-2 (Jeremie Boga 42', Domenico Berardi 75')

Serie A - tabela, wyniki, strzelcy

PA

8. kolejka Włochy - Serie A
2020-11-22 15:00 | Stadion: Stadio Comunale Luigi Ferraris | Arbiter: Livio Marinelli
Takehiro Tomiyasu
44′ (samob.) 70′ Vasco Regini
Aaron Hickey9′
 7′ 69′ Morten Thorsby
Riccardo Orsolini  52′ 86′
66′ Adrien Sebastian Silva
Andri Fannar Baldursson
70′ Jakub Jankto
Nicolás Martín Domínguez69′
Mehdi Pascal Marcel Léris
Gary Medel79′
66′ 71′ Gaston Ramirez