• 6 .Lazio Rzym (21 pkt.)
  • 7 .ACF Fiorentina (21 pkt.)
  • 8 .Juventus Turyn (21 pkt.)

Sampdoria Genua - Atalanta Bergamo 1-3 (1-2). Liga włoska - 10. kolejka Serie A

27 października na Stadio Comunale Luigi Ferraris w Genui odbyło się spotkanie 10. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Sampdorii i Atalanta BC. Starcie zakończyło się zwycięstwem Atalanta BC 3-1. Pojedynek obejrzało 5 462 widzów.

10. kolejka Włochy - Serie A
2021-10-27 18:30 | Stadion: Stadio Comunale Luigi Ferraris | Widzów: 5462 | Arbiter: Alessandro Prontera
J. Iličić 90'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 36 meczów zespół Sampdorii wygrał 18 razy i zanotował 14 porażek oraz cztery remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W 10. minucie bramkę zdobył Francesco Caputo. Przy strzeleniu gola pomagał Morten Thorsby.

W 14. minucie kartkę dostał José Palomino, piłkarz Atalanta BC.

W 17. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Sampdorii Kristoffer Askildsen.

Prawie natychmiast Duván Zapata wywołał eksplozję radości wśród kibiców Atalanta BC, zdobywając kolejną bramkę w 21. minucie starcia. Asystę zanotował Davide Zappacosta.

Między 26. a 36. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna Atalanta BC rozpoczęła w zmienionym składzie, za José Palomina wszedł Giorgio Scalvini. W 57. minucie Nicola Murru zastąpił Juliana Chabota.

Chwilę później trener Atalanta BC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Josip Ilicić, a murawę opuścił Mario Pašalić. Josip Ilicić spełnił oczekiwania trenera strzelając jednego gola. Była to jego trzecia bramka w tegorocznych rozgrywkach. W 65. minucie sędzia pokazał kartkę Josipowi Iliciciowi z Atalanta BC. Trener Sampdorii postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił obrońcę Omara Colleya i na pole gry wprowadził napastnika Riccarda Cierva. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Między 66. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze Sampdorii: Manolo Gabbiadini, Adrien Silva, Kristoffer Askildsen, na ich miejsce weszli: Fabio Quagliarella, Ernesto Torregrossa, Albin Ekdal. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Rusłana Malinowskiego, Davide Zappacosty, Duvána Zapaty zajęli: Aleksey Miranchuk, Giuseppe Pezzella, Roberto Piccoli. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartki dostał Julian Chabot z Sampdorii i Remo Freuler z drużyny gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Atalanta BC w 90. minucie spotkania, gdy Josip Ilicić strzelił trzeciego gola. Asystę zaliczył Aleksey Miranchuk.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-3.

Matteo Lovato
36′ 65′ Omar Colley
José Luis Palomino14′ 46′
57′ Nicola Murru
Remo Marco Freuler90′
26′ Morten Thorsby
Joakim Maehle Pedersen
17′ (samob.) 29′ 85′ Kristoffer Askildsen
Rusłan Malinowski79′
85′ Adrien Sebastian Silva
Mario Pašalić59′
66′ Manolo Gabbiadini
Teun Koopmeiners
 10′ Francesco Caputo
Marco Sportiello
57′ 90′ Julian Chabot
Aleksiej Miranczuk79′
85′ Albin Ekdal
Luis Fernando Muriel Fruto
Simone Trimboli
Roberto Piccoli87′
Gerard Yepes Laut

65′ Riccardo Ciervo

66′ Fabio Quagliarella

85′ Ernesto Torregrossa

Sędzia pokazał cztery żółte kartki piłkarzom Sampdorii, a zawodnikom gości przyznał trzy.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.