• 6 .Lazio Rzym (55 pkt.)
  • 7 .AS Roma (54 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (43 pkt.)

Sampdoria Genua - Atalanta Bergamo 0-2 (0-1). Liga włoska - 24. kolejka Serie A

W spotkaniu 24. kolejki włoskiej Serie A, które rozegrane zostało 28 lutego, zespół Sampdorii przegrał z Atalanta BC 0-2 (0-1). Pojedynek odbył się na Stadio Comunale Luigi Ferraris w Genui.

24. kolejka Włochy - Serie A
2021-02-28 12:30 | Stadion: Stadio Comunale Luigi Ferraris | Arbiter: Livio Marinelli
Sampdoria Genua
Atalanta Bergamo
0
2
R. Malinovskiy 40'
R. Gosens 70'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 35 starć drużyna Sampdorii wygrała 18 razy i zanotowała 13 porażek oraz cztery remisy.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Remo Freuler z Atalanta BC. Była to 10. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Atalanta BC w 40. minucie spotkania, gdy Rusłan Malinowski zdobył pierwszą bramkę. Asystę zanotował Luis Muriel.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Atalanta BC.

W 47. minucie kartkę obejrzał Rafael Tolói z zespołu gości. W 59. minucie za Maria Pašalicia wszedł Matteo Pessina.

W tej samej minucie w drużynie Atalanta BC doszło do zmiany. Josip Ilicić wszedł za Luisa Murila. A trener Sampdorii wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Fabia Quagliarellę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie osiem strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Antonino La Gumina. W 63. minucie kartką został ukarany Albin Ekdal, zawodnik gospodarzy.

Jedenastka Sampdorii ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. W 70. minucie wynik na 0-2 podwyższył Robin Gosens. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola pomógł Joakim Maehle.

Na dziewięć minut przed zakończeniem pojedynku sędzia ukarał kartką Martena de Roona, zawodnika Atalanta BC. Chwilę później trener Atalanta BC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 83. minucie na plac gry wszedł Aleksey Miranchuk, a murawę opuścił Rusłan Malinowski. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

Remo Marco Freuler10′
63′ Albin Ekdal
Joakim Maehle Pedersen
67′ Jakub Jankto
Marten Elco de Roon81′
67′ Mikkel Krogh Damsgaard
Robin Gosens  70′
Morten Thorsby
Mario Pašalić59′
61′ Valerio Verre
Rusłan Malinowski  40′ 83′
61′ Antonino La Gumina
Josip Ilicić59′
67′ Antonio Candreva
Wiktor Kowalenko
Mehdi Pascal Marcel Léris
Aleksiej Miranczuk83′
67′ Gaston Ramirez
Matteo Pessina59′
61′ Keita Baldé Diao

Manolo Gabbiadini

61′ Fabio Quagliarella

Drużyna Atalanta BC zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Sampdorii, natomiast zawodnikom gości przyznał trzy.

Jedenastka Sampdorii w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.