Sampdoria Genua - Atalanta Bergamasca Calcio S.p.A. 0-2 (0-1). Liga - 1. kolejka

13 sierpnia na Stadio Luigi Ferraris odbył się pojedynek 1. kolejki Serie A pomiędzy drużynami Sampdorii Genua i Atalanta BC. Mecz zakończył się zwycięstwem Atalanta BC 2-0.

13 sierpnia  na Stadio Luigi Ferraris odbył się pojedynek  1. kolejki  Serie A pomiędzy drużynami Sampdorii Genua  i Atalanta BC. Mecz zakończył się zwycięstwem Atalanta BC 2-0.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 starć drużyna Sampdorii Genua wygrała osiem razy, ale więcej przegrywała, bo dziewięć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W pierwszej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Aleksa Ferrariego z Sampdorii Genua, a w 19. minucie Caleba Okolego z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Atalanta BC w 26. minucie spotkania, gdy Rafael Toloi zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola pomógł Mario Pasalic.

W 45. minucie arbiter pokazał kartkę Mariowi Pasalicowi z zespołu Atalanta BC. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Atalanta BC.

W 57. minucie Francesco Caputo został zmieniony przez Manuela De Lucę. W tej samej minucie Filip Djuricić został zmieniony przez Valeria Verrego, a za Bartosza Bereszyńskiego wszedł na boisko Fabio Depaoli, co miało wzmocnić jedenastkę Sampdorii Genua. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Luisa Muriela na Ademolę Lookmana.

Niedługo później trener Atalanta BC postanowił bronić wyniku. W 71. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Joakima Maehlego wszedł Nadir Zortea, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Atalanta BC utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę drużynie Atalanta BC udało się strzelić gola i wygrać. W tej samej minucie w zespole Atalanta BC doszło do zmiany. Giorgio Scalvini wszedł za Rafaela Toloiego. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Valerio Verre, zawodnik Sampdorii Genua.

Trener Sampdorii Genua postanowił zagrać agresywniej. W 75. minucie zmienił pomocnika Mehdiego Lerisa i na pole gry wprowadził napastnika Fabia Quagliarellę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Od 80. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki zawodnikom Atalanta BC i dwie drużynie przeciwnej. W 83. minucie Mario Pasalic został zmieniony przez Rusłana Malinowskiego, co miało wzmocnić jedenastkę Atalanta BC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Aleksa Ferrariego na Jeisona Murilla.

Drużyna Sampdorii Genua ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Atalanta BC, strzelając kolejnego gola. W piątej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Ademola Lookman. W zdobyciu bramki pomógł Rusłan Malinowski.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

Zespół Atalanta BC zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał siedem celnych strzałów.

Jedenastka Atalanta BC zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Piłkarze Sampdorii Genua dostali w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy sześć.

Drużyna Sampdorii Genua w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół Atalanta BC w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.