• 6 .SSC Napoli (44 pkt.)
  • 7 .Lazio Rzym (43 pkt.)
  • 8 .Hellas Verona FC (38 pkt.)

Sampdoria Genua - ACF Fiorentina 2-1 (1-1). Liga włoska - 22. kolejka Serie A

14 lutego na Stadio Comunale Luigi Ferraris w Genui odbył się pojedynek 22. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Sampdorii i Fiorentiny. Mecz zakończył się zwycięstwem Sampdorii 2-1.

22. kolejka Włochy - Serie A
2021-02-14 15:00 | Stadion: Stadio Comunale Luigi Ferraris | Arbiter: Fabio Maresca
D. Vlahović 37'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 41 starć drużyna Fiorentiny wygrała 12 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz 17 remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Sampdorii otworzyli wynik. W 31. minucie bramkę zdobył Keita Baldé. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Gaston Ramirez.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Lorenzo Venuti z drużyny gości. Była to 34. minuta pojedynku.

Piłkarze gości szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Dušan Vlahović. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 57. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Mikkela Damsgaarda z Sampdorii, a w 61. minucie Ericka Pulgara z drużyny przeciwnej. W 64. minucie za Mikkela Damsgaarda wszedł Antonio Candreva.

W tej samej minucie w jedenastce Sampdorii doszło do zmiany. Fabio Quagliarella wszedł za Jakuba Janktę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sampdorii w 71. minucie spotkania, gdy Fabio Quagliarella zdobył drugą bramkę. Przy strzeleniu gola pomógł Antonio Candreva.

W 75. minucie w jedenastce Sampdorii doszło do zmiany. Albin Ekdal wszedł za Adriena Silvę. Na 11 minut przed zakończeniem meczu sędzia przyznał kartkę Giacomowi Bonaventurze z Fiorentiny. Trener Fiorentiny postanowił zagrać agresywniej. W 83. minucie zmienił obrońcę Germána Pezzellę i na pole gry wprowadził napastnika José Callejóna. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie w zespole Fiorentiny doszło do zmiany. Kévin Malcuit wszedł za Lorenza Venutiego. Po chwili trener Sampdorii postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 89. minucie na plac gry wszedł Mehdi Marcel, a murawę opuścił Keita Baldé. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1.

Giacomo Bonaventura79′
57′ 64′ Mikkel Damsgaard
Lorenzo Venuti34′ 83′
75′ Adrien Sebastian Silva
Cristiano Biraghi
64′ Jakub Jankto
Gaetano Castrovilli
Morten Thorsby
Erick Antonio Pulgar Farfán61′
Gaston Ramirez
Christian Kouamé
 31′ 89′ Keita Baldé Diao
Igor Júlio dos Santos de Paulo
64′ Antonio Candreva
Kévin Malcuit83′
75′ Albin Ekdal
Maximiliano Martín Olivera De Andrea
89′ Mehdi Pascal Marcel Léris
Valentin Eysseric
Valerio Verre
Cristóbal Montiel Rodríguez
Manolo Gabbiadini
Borja Valero
64′  71′ Fabio Quagliarella
Jose Callejon83′
Ernesto Torregrossa
Aleksander Kokorin

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka Sampdorii w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił dwóch graczy.