• 5 .SSC Napoli (56 pkt.)
  • 6 .Lazio Rzym (52 pkt.)
  • 7 .AS Roma (51 pkt.)
  • 8 .Hellas Verona FC (41 pkt.)

Sampdoria - Cagliari 2-2 w meczu 26. kolejki Serie A. Gol Bartosza Bereszyńskiego

Cóż to był za mecz! Po emocjonującej końcówce Sampdoria zremisowała z Cagliari 2-2. Efektownym golem popisał się również gracz gospodarzy Bartosz Bereszyński.

Wiele wskazywało na to, że piłkarze Cagliari powoli łapali wiatr w żagle po wygranych w dwóch minionych starciach z rzędu. Środowisko klubu liczyło, że triumf w spotkaniu z Bologną uskrzydli ich ulubieńców, a "Rossoblu" poradzą sobie również z Sampdorią.

Boiskowa rzeczywistość okazała się inna i drużyna z Sardynii wywalczyła jedynie remis. Gospodarze rozpoczęli strzelanie w 11. minucie. Joao Pedro wpadł w pole karne i "na raty" pokonał Emila Audero.

Losy spotkania zaczęły się odmieniać w 79. minucie. Wówczas Gaston Ramirez precyzyjnie dograł do Bartosza Bereszyńskiego, a ten ruszył w kierunku bramki rywali. Reprezentant Polski momentalnie huknął piłkę z powietrza, a ta wpadła tuż pod poprzeczkę.

Ekipa z Ligurii objęła prowadzenie po równie efektownym trafieniu. Manolo Gabbiadini oddał mocny strzał zza pola karnego i umieścił futbolówkę w górnym rogu bramki Alessia Cragno.

Cagliari doprowadziło do wyrównania tuż przed zakończeniem spotkania. Radja Nainggolan otrzymał futbolówkę i zdecydował się na uderzenie z dystansu. Sędziowie sprawdzali czy nie było wcześniej spalonego, lecz finalnie gol został uznany.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź

PA

26. kolejka Włochy - Serie A
2021-03-07 18:00 | Stadion: Stadio Comunale Luigi Ferraris | Arbiter: Piero Giacomelli
Alessio Cragno
 78′ Bartosz Bereszyński
Luca Ceppitelli
Alex Ferrari
Daniele Rugani87′
63′ Omar Colley
Diego Godin26′
46′ Tommaso Augello
Răzvan Gabriel Marin86′
88′ Antonio Candreva
Nahitan Nandez
Adrien Sebastian Silva
Charalampos Lykogiannis69′ 90′
63′ Albin Ekdal
Radja Nainggolan  90′
Jakub Jankto
Joseph Alfred Duncan
88′ Fabio Quagliarella
João Pedro Geraldino dos Santos Galvão  11′ 75′
63′ Keita Baldé Diao
Kwadwo Asamoah
88′ 89′ Maya Yoshida
Arturo Calabresi87′
Kristoffer Askildsen
Ragnar Klavan
88′ Mikkel Krogh Damsgaard
Alessandro Tripaldelli
Mehdi Pascal Marcel Léris
Gabriele Zappa
46′ Gaston Ramirez
Alessandro Deiola
63′ 90′ Morten Thorsby
Gaston Pereiro86′
Valerio Verre
Alberto Cerri90′
63′  80′ 89′ Manolo Gabbiadini