Reklama

Reklama

Sami Khedira zostawi Real Madryt dla Juventusu

Niemiecki pomocnik Realu Madryt Sami Khedira odejdzie do Juventusu - napisała "Gazzetta dello Sport".

Piłkarz przeniesie się do mistrza Włoch na zasadzie wolnego transferu i jak twierdzi "Gazzetta dello Sport", na mocy czteroletniego kontraktu ma zarabiać cztery miliony euro rocznie.

Włoska gazeta twierdzi, że ostatnią warunki kontraktu zostały już ustalone, ale jego podpisanie uzależnione jest od wyników badań piłkarza, który miał problemy ze zdrowiem.

Khedira już w marcu oświadczył, że po zakończeniu sezonu zamierza opuścić "Królewskich" po pięciu latach spędzonych w Madrycie. Niemiec nie był zadowolony ze swojej pozycji w klubie. W poprzednim tygodniu powiedział, że nie dostawał szansy na grę, choć nie miał żadnej kontuzji. "Zawsze czułem wsparcie trenera, ale informacje, które docierały do mnie nie w bezpośredni sposób, sugerowały, że nie jestem już potrzebny" - jego słowa cytuje "The Guardian".

Reklama

Zainteresowanie niemieckim piłkarzem potwierdził Beppe Marotta, menedżer Juventusu. "Khedira jest okazją na rynku transferowym, bo jego kontrakt wygasł. Musimy o tym pomyśleć i jesteśmy zainteresowani, lecz musimy wziąć pod uwagę wiele czynników" - skomentował.

Marotta podkreślił, że władze Juventusu chcą ugruntować silną pozycję klubu nie tylko we Włoszech, ale także na arenie międzynarodowej i chcą wzmocnić skład drużyny.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL