Reklama

Reklama

Reprezentant Polski chce zmienić klub. Ma kilka opcji

Karol Linetty, którego umowa z Torino obowiązuje do końca czerwca 2024 roku, chce latem zmienić klub - ustalił dziennikarz Interii, Sebastian Staszewski.

Do końca sezonu w Serie A pozostała już tylko jedna kolejka, ale w przypadku Karola Linettego już od wielu miesięcy sprawy sportowe układają się nie po myśli.

27-letni pomocnik nie odgrywa wiodącej roli w Torino, z rzadka pojawia się na placu gry, a taka sytuacja trwa w zasadzie od końcówki listopada.

Karol Linetty wróci do Lecha Poznań? Zdecydowane słowa kadrowicza

Nic więc dziwnego, że reprezentant Polski nie kwapi się, by pozostać w klubie z Turynu. Mimo trudnej sytuacji, rękę do Linettego wyciągnął selekcjoner Czesław Michniewicz, wysyłając mu powołanie na zbliżające się cztery mecze Ligi Narodów.

Reklama

- Rozmawiałem z Karolem. On odejdzie z Torino i zacznie grać, więc jego sytuacja będzie diametralnie inna - wytłumaczył swoją decyzję trener "biało-czerwonych".

Teraz te informacje znajdują potwierdzenie w ustaleniach dziennikarza Interii, Sebastiana Staszewskiego.

- Karol Linetty latem chce opuścić Torino. Najbardziej realne jest wypożyczenie (zimą były oferty z Sampdorii i Augsburga, ale klub dał zakaz). Teraz ma kilka opcji (z lig TOP5, nie tylko z Włoch) - czytamy na Twitterze.

Linetty przy okazji został też zapytany, czy możliwym kierunkiem jest powrót do Lecha Poznań. - Dziś nie ma na to żadnych szans - przesądził sprawę. 40-krotny reprezentant Polski aktualnie jest wyceniany na około 4 miliony euro.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL