• 6 .Lazio Rzym (7 pkt.)
  • 7 .Atalanta Bergamo (7 pkt.)
  • 8 .Udinese Calcio (7 pkt.)

Puchar Włoch. Napoli - Inter Mediolan 1-1. Napoli zagra w finale!

Napoli awansowało do finału Coppa Italia i już w środę zmierzy się z Juventusem. Podopieczni Gennaro Gattuso zremisowali 1-1 z Interem Mediolan i w dwumeczu okazali się lepsi od drużyny z Lombardii!

Piłkarze Napoli na triumf w Coppa Italia czekają już przeszło sześć lat. Ekipa spod Wezuwiusza jako jedyna broni honoru południowej części Włoch w rozgrywkach pucharowych.

Od ostatniego sukcesu Napoli, rozgrywki Coppa Italia były zdominowane przez drużyny północy: Juventus i Lazio. Wcześniej po trofeum sięgali również dzisiejsi rywale "Azzurrich" - Inter, AS Roma i wyeliminowany wczoraj AC Milan.

Przed meczem piłkarze wraz z przedstawicielami służb zdrowia - minutą ciszy - oddali cześć ofiarom koronawirusa. Włochy jako jedno z pierwszych państw w Europie zostały dotknięte epidemią. Do tej pory na Półwyspie Apenińskim stwierdzono ponad 236 tysięcy przypadków zakażeń, a wirus zabił ponad 34 tysiące osób.

Spotkanie o wiele lepiej rozpoczęło się dla piłkarzy "Nerazzurrich". Christian Eriksen już w 3. minucie zdołał trafić do siatki. Duńczyk perfekcyjnie wykonał rzut rożny bowiem... trafił do siatki bezpośrednio po dośrodkowaniu. Piłka odbiła się jeszcze od murawy i po chwili zatrzepotała w siatce.

Napoli nie potrafiło jednak odpowiedzieć na trafienie Interu. Piłkarze z Lombardii natomiast nie odpuszczali i już po chwili Antonio Candreva oddał groźne uderzenie z dystansu. Włoch minimalnie chybił.

Drużyna gości była zdecydowanie groźniejsza w tym spotkaniu. Piłkarze Interu pomogli nawet swoim oponentom i stworzyli Napoli szansę na zdobycie gola. Samir Handanovic kiwał się przed własną bramką i stracił piłkę. Bramkarz miał jednak szczęście, że przytomnie zareagowali obrońcy.

Obraz gry nie zmieniał się i 32. minucie spotkania, podopieczni Antonio Conte ponownie zagrozili bramce Napoli. Akcję przeprowadzili byli piłkarze Manchesteru United. Ashley Young zagrywał, a Romelu Lukaku oddał strzał głową. Tym razem pewnie interweniował Ospina.

Bramkarz czujnie zachował się również podczas kolejnego uderzenia Interu. Candreva popędził w stronę bramki rywali i momentalnie oddał strzał. Włochowi nie udało się trafić do bramki, a niewykorzystana okazja zemściła się już po chwili.

Ospina szybko wznowił grę i futbolówka trafiła do Lorenzo Insigne. Włoch wpadł w pole karne, odegrał do Driesa Mertensa, a Belg pewnie dopełnił formalności.

Mertens zdobył 122. bramkę w barwach Napoli i stał się tym samym najskuteczniejszym strzelcem w historii klubu. Reprezentant Belgii wyprzedził inną legendę klubu - Marka Hamšíka.

Napoli zagroziło bramce rywali również na początku drugiej części gry. Insigne otrzymał dobre podanie, obrócił się i oddał strzał w kierunku bramki rywala. Pędząca futbolówka przeleciała obok słupka.

Spotkanie stało na dobry poziomie, jednak po przerwie obie drużyny wykreowały o wiele mniej klarownych sytuacji. Trenerzy reagowali na boiskowe wydarzenia zmianami, a na placu gry w 75. minucie pojawił się Arkadiusz Milik.

Inny rezerwowy dał o sobie jednak znać jako pierwszy. Alexis Sanchez pojawił się na boisku chwilę wcześniej i od razu zagroził bramce strzeżonej przez Ospinę. Chilijczyk huknął z dystansu, ale piłka nie znalazła drogi do bramki.

Piłkarze Interu przeszli do ataku w końcówce meczu. W 77. minucie Eriksen oddał niezły strzał z rzutu wolnego, którym "zatrudnił" bramkarza Napoli. Kolumbijczyk nie dał się zaskoczyć.

SSC Napoli
79′ David Ospina
Nicolò Barella
65′ Eljif Elmas
Marcelo Brozović
85′ Piotr Zieliński
Antonio Candreva72′
65′ Matteo Politano
Christian Eriksen  2′ 88′
 41′ 75′ Dries Mertens
Romelu Lukaku
85′ Lorenzo Insigne
Lorenzo Pirola
85′ Marques Loureiro Allan
Andrea Ranocchia88′
65′ Fabián Ruiz Pena
Roberto Gagliardini
65′ Jose Callejon
Victor Moses72′
Fernando Llorente
Stefano Sensi88′
Hirving Lozano
Borja Valero
75′ Arkadiusz Milik
Sebastiano Esposito
85′ Amin Younes
Alexis Sanchez72′

"Azzurrim" bardzo szybko udało się odpowiedzieć. Zieliński spróbował uderzyć z dystansu, lecz nie był w stanie skierować piłki do bramki. Kilka chwil później reprezentant Polski został zmieniony przez Allana.

Tymczasem piłkarze Interu nie dali się zepchnąć do defensywy, a bardzo aktywny w tym spotkaniu Eriksen ponownie próbował umieścić piłkę w siatce. Ospina nie tracił jednak czujności.

W ostatnich minutach spotkania optyczną przewagę zdobyli gracze drużyny gości. Nie udało im się jednak zamienić swojej przewagi na bramkę i w finale Coppa Italia wystąpi Napoli.

Zobacz więcej doniesień o Serie A

Napoli w finale Pucharu Włoch zmierzy się z Juventusem. Spotkanie odbędzie się w środę (17.06) na Stadio Olimpico w Rzymie.

W składzie "Azzurrich" od początku spotkania na boisku pojawił się jedynie Piotr Zieliński. Według włoskich mediów przedłużenie kontraktu z polskim pomocnikiem jest jednym z priorytetów dla działaczy klubu.

Arkadiusz Milik zgodnie z zapowiedziami rozpoczął spotkanie jako rezerwowy, a na placu gry zameldował się w 75. minucie. Jeżeli nic się nie zmieni, to napastnik prawdopodobnie opuści klub.