• 6 .ACF Fiorentina (9 pkt.)
  • 7 .Lazio Rzym (8 pkt.)
  • 8 .Bologna FC 1909 (8 pkt.)

Puchar Włoch. Juventus Turyn - Udinese Calcio 4-0. 45 minut Łukasza Teodorczyka

Juventus Turyn pokonał Udinese 4-0 w 1/8 finału Pucharu Włoch. W pierwszym składzie gości wyszedł Łukasz Teodorczyk, ale po przerwie opuścił boisko. Z kolei Wojciech Szczęsny spędził cały mecz na ławce rezerwowych.

Douglas Costa 61'

Juventus od początku był lepszy. Rywale nie mieli nic do powiedzenia. W pierwszej połowie nie oddali celnego strzału.

Już po kwadransie gry gospodarze objęli prowadzenie. Po dwójkowej akcji Paulo Dybali i Gonzalo Higuaina, do siatki trafił ten drugi.

W 25. minucie, w polu karnym, bramkarz Udinese faulował Federico Bernardeschiego. Sędzia bez wahania wskazał na 11. metr. Rzut karny pewnie wykorzystał Dybala.

Jeszcze przed przerwą wynik mógł podwyższyć Rodrigo Betancur. Urugwajczyk uderzył mocno z daleka, ale golkiper zdołał odbić ten strzał na słupek.

W przerwie boisko opuścił Łukasz Teodorczyk. Zastąpił go Kevin Lasagna, ale nie przyniósł poprawy jakości w ofensywie. W tym elemencie dużo lepiej radził sobie Juventus i zdobył kolejne bramki.

W 54. minucie do siatki trafił Gonzalo Higuain, ale był na spalonym. Trzy minuty później swojego drugiego gola zdobył Dybala. Argentyńczyk popisał się technicznym strzałem w okienko z 16. metrów.

W 60. minucie z daleka uderzał Alex Sandro. Bramkarz odbił piłkę, ale Brazylijczyk do niej dobiegł i zagrał do partnera, który trafił w rękę Brama Nuytincka. To oznaczało kolejną "jedenastkę" dla Juventusu. Tym razem podszedł do niej Douglas Costa i pewnie trafił do siatki.

Juventus nie dał sobie zrobić krzywdy. Do końca utrzymał wynik i awansował do ćwierćfinału Pucharu Włoch.

Hidde ter Avest
 61′ (k.) 63′ . Douglas Costa
Antonín Barák
Rodrigo Bentancur
Mato Jajalo
71′ Adrien Rabiot
Ken Sema62′
 26′ (k.), 57′ 75′ Paulo Dybala