• 6 .ACF Fiorentina (0 pkt.)
  • 7 .Genoa CFC 1893 (0 pkt.)
  • 8 .Inter Mediolan (0 pkt.)

Puchar Włoch - Juventus kolejnym półfinalistą

Mistrz kraju i lider Serie A - Juventus Turyn zakwalifikował się do półfinału Pucharu Włoch, wygrywając na wyjeździe z Parmą 1-0. Dzień wcześniej awans wywalczyli piłkarze Lazio Rzym. Pozostałe dwa ćwierćfinały odbędą się w przyszłym tygodniu.

"Stara Dama" była zdecydowanym faworytem konfrontacji z ostatnim zespołem Serie A, ale gola na wagę awansu Juventusu strzelił dopiero w 89. minucie rezerwowy Alvaro Morata, były zawodnik Realu Madryt.

Już we wtorek piłkarze Lazio pokonali na wyjeździe AC Milan 1-0. Bramkę zdobył w 38. minucie z rzutu karnego Argentyńczyk Lucas Biglia. Rzymianie utrzymali korzystny wynik, mimo że od 45. minuty musieli grać w osłabieniu po czerwonej kartce dla Albańczyka Lorika Cany.

Za tydzień rozegrane zostaną pozostałe mecze tej fazy: AS Roma - Fiorentina (3 lutego) oraz Napoli - Inter Mediolan (4 lutego).