• 6 .AC Milan (66 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (62 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (51 pkt.)

Puchar Włoch. Fiorentina - Atalanta 3-3 w półfinale

Fiorentina zremisowała przed własną publicznością z Atalantą Bergamo 3-3 w pierwszym meczu półfinału piłkarskiego Pucharu Włoch. Rewanż zaplanowano na 24 kwietnia. We wtorek w spotkaniu Lazio z AC Milan w Rzymie gole nie padły.

To drugi z rzędu remis 3-3 piłkarzy z Florencji - w niedzielę takim wynikiem skończył się ich mecz z Interem Mediolan we włoskiej ekstraklasie. Wówczas nie zabrakło dramaturgii - wyrównujący gol dla "Violi" padł w 11. doliczonej minucie drugiej połowy z rzutu karnego.

Tym razem gospodarze również przegrywali - 0-2, a później 2-3 - ale do wyrównania doprowadzili nieco wcześniej. Gole zdobyli Federico Chiesa (33.), Marco Benassi (36.) i Kolumbijczyk Luis Muriel (79.), a dla Atalanty - Argentyńczyk Alejandro Gomez (16.), Chorwat Mario Pasalić (18.) i Holender Marten de Roon (58.).

W środę kibice zobaczyli sześć goli, dzień wcześniej - żadnego. Po raz pierwszy Krzysztof Piątek nie trafił do siatki w barwach AC Milan w meczu, w którym występował od pierwszej minuty. W poprzednich pięciu pokonał bramkarzy rywali łącznie siedmiokrotnie.

Rewanż w tej parze zostanie rozegrany również 24 kwietnia.

Puchar Włoch: wyniki, strzelcy, terminarz

Dowiedz się więcej na temat: AC Fiorentina | Atalanta Bergamo