• 6 .SSC Napoli (44 pkt.)
  • 7 .Lazio Rzym (43 pkt.)
  • 8 .Hellas Verona FC (38 pkt.)

Puchar Włoch. AC Milan - Torino 4-2. Krzysztof Piątek grał do 65. minuty

W ćwierćfinale Pucharu Włoch AC Milan pokonał po dogrywce Torino 4-2. W pierwszym składzie ekipy z Mediolanu grał Krzysztof Piątek, ale opuścił boisko w 65. minucie.

Włochy - Puchar Włoch
2020-01-28 20:45 | Stadion: Stadio Giuseppe Meazza | Widzów: 36462 | Arbiter: F. Pasqua
Bremer 34',71'

Po przyjściu Zlatana Ibrahimovicia Krzysztof Piątek nie podnosi się z ławki Milanu. Polak nie wystąpił w trzech ostatnich meczach ligowych swojego zespołu. Szanse dostaje jedynie w Pucharze Włoch.

W poprzedniej rundzie Milan pokonał SPAL 3-0. Piątek rozegrał cały mecz, zdobył bramkę i zaliczył asystę. Tym razem nie miał tak dobrych statystyk i w 65. minucie zastąpił go Zlatan Ibrahimović.

Przed meczem uczczono pamięć Kobego Bryanta, który dwa dni temu zginął w katastrofie prywatnego helikoptera. Były koszykarz Los Angeles Lakers był kibicem Milanu.

Od początku zaatakował Milan. Już w siódmej minucie przeprowadził pierwszą groźną akcję. W pole karne wbiegł Theo Hernandez i zagrał do Piątka. Polaka powstrzymał jednak obrońca, który wślizgiem wygranął mu piłkę. Polski napastnik chwilę później skakał do piłki dośrodkowanej z rzutu wolnego. Futbolówka minęła jednak naszego reprezentanta i na rzut rożny wybił ją obrońca.

Co nie udało się Piątkowi, udało się Giacomo Bonaventurze. Indywidualną akcję przeprowadził Ante Rebić i z lewej strony zagrał w pole karne. Na pierwszy słupek zbiegał Piątek, ale futbolówka go minęła. Za jego plecami znalazł się jednak Bonaventura i trafił do siatki.

Po zdobytej bramce Milan kontrolował sytuację na boisku, ale nie atakował już z takim impetem, jak w pierwszych minutach. Momentami jednak stwarzał zagrożenie pod bramką rywali. W 25. minucie z narożnika pola karnego uderzał Samu Castillejo, ale bramkarz był na posterunku. W kolejnej akcji piłka spadła na głowę Rebicia, ale uderzył on prosto w bramkarza, który łatwo złapał piłkę.

W 34. minucie gospodarze niespodziewanie nadziali się na kontrę rywali. Akcję skutecznie zakończył Bremer i doprowadził do wyrównania.

Cztery minuty później piłkę przejął Piątek. Zagrał do Rebicia, który wbiegł w pole karne, ale jego uderzenie zablokował obrońca. Po rzucie rożnym Chorwat trafił do siatki, ale wcześniej ręką zagrał Piątek i gol nie został uznany.

Jeszcze przed przerwą w pole karne dośrodkował Hernandez, ale obrońca wybił piłkę i po pierwszej połowie był remis.

Salvatore Sirigu
93′ Andrea Conti
Gleison Bremer Silva Nascimento  34′, 71′ 82′
30′ Theo Bernard François Hernández
Lorenzo De Silvestri112′
53′ Simon Kjaer
Armando Izzo37′
Alessio Romagnoli
Nicolas Nkoulou
Ismael Bennacer
Temitayo Olufisayo Olaoluwa Aina
 12′ 76′ Giacomo Bonaventura
Saša Lukić
Samuel Castillejo Azuaga
Tomás Eduardo Rincón Hernández22′ 112′
74′ 82′ Rade Krunić
Andrea Belotti
65′ Krzysztof Piątek
Alejandro Berenguer Remiro90′
37′ 105′ Ante Rebić
Lévy Koffi Djidji82′
82′  90′, 106′ Hakan Calhanoglu
Lyanco Evangelista Silveira Neves Vojnović 112′
Matteo Gabbia
Wilfried Stephane Singo
105′ Franck Yannick Kessié
Michel Ndary Adopo
Lucas Tolentino Coelho de Lima
Diego Sebastián Laxalt Suárez112′
76′ Rafael Alexandre Conceição Leão
Vincenzo Millico90′
Jesus Joaquin Fernandez Saenz de la Torre

65′  108′ 111′ Zlatan Ibrahimovic

Milanowi bardzo zależało na zwycięstwie i od początku drugiej połowy znowu rzucił się do ataku. w 54. minucie było jednak nerwowo w polu karnym gospodarzy, ale w zamieszaniu najlepiej odnaleźli się obrońcy, którzy wybili piłkę. Cztery minuty później, po wrzutce Castillejo, głową uderzał Alessio Romagnoli, ale piłka poszybowała minimalnie nad bramką.

Torino nastawiło się na kontry i w 65. minucie mogło w ten sposób zdobyć bramkę. Gianluigi Donnaruma obronił jednak strzał Andrei Belottiego. Po tej akcji boisko opuścił Piątek, a zastąpił go Zlatan Ibrahimović, który miał rozruszać grę ofensywną swojego zespołu.

W 71. minucie Milan kolejny raz dopuścił rywali w swoje pole karne i piłkarze Torino to wykorzystali. Z lewej strony dośrodkował Ola Aina, a głową do siatki trafił Bremer.

Wydawało się, że Brazylijczyk będzie "katem" Milanu, ale swój zespół uratował Hakan Calhanoglu. Turek pojawił się na boisku w 82. minucie, a w doliczonym czasie zdobył bramkę. Mocnym strzałem z daleka pokonał Salvatore'a Sirigu

W końcówce Milan rzucił się do ataku i miał kolejne sytuacje. W najlepszej Rafael Leao wyłożył piłkę Ibrahimoviciowi, który musiał tylko dobrze dołożyć nogę. Zrobił to jednak niedokładnie i nie trafił nawet w bramkę. Chwilę później Szwed doszedł do bezpańskiej piłki i oddał groźny strzał, ale wykazał się bramkarz.