• 6 .Atalanta Bergamo (14 pkt.)
  • 7 .Juventus Turyn (14 pkt.)
  • 8 .Bologna FC 1909 (12 pkt.)

Puchar Włoch: AC Milan - Lazio Rzym 0-1 w ćwierćfinale

AC Milan przegrał z Lazio Rzym 0-1 na San Siro w ćwierćfinale Pucharu Włoch i odpadł z rozgrywek. Goście wygrali, choć przez całą drugą połowę grali w dziesięciu! Porażka mediolańczyków może oznaczać dymisję trenera Filippo Inzaghiego.

Puchar Włoch - zobacz wyniki, strzelców, składy i terminarz

W 9. minucie przed szansą stanął Miroslav Klose, minął bramkarza, który wybiegł na 15. metr, ale Niemiec nie trafił do pustej bramki.

W 33. minucie Lazio uratował Etrit Berisha broniąc strzał Alessia Cerciego. Pięć minut później goście objęli prowadzenie po strzale Lucasa Biglii z rzutu karnego, podyktowanego za zagranie ręką Michelangela Albertazziego.

Rzymianie mogli spokojnie kontrolować sytuację, tymczasem tuż przed przerwą, w odstępie niespełna pięciu minut Lorik Cana został ukarany dwiema żółtymi kartkami, a w konsekwencji czerwoną, i osłabił swój zespół (drugą zarobił w zupełnie niegroźnej sytuacji, ostro atakując rywala od tyłu).

Goście byli bliscy przypieczętowania zwycięstwa w 78. minucie, lecz Keita trafił w słupek.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry do bramki Lazio trafił Alessio Cerci, ale sędzia gola nie uznał, bo piłkarz Milanu był na spalonym.