• 6 .ACF Fiorentina (0 pkt.)
  • 7 .Genoa CFC 1893 (0 pkt.)
  • 8 .Inter Mediolan (0 pkt.)

Puchar Włoch. AC Milan - Juventus 1-1. Szczęsny na ławce

W pierwszym meczu półfinałowego starcia Pucharu Włoch AC Milan zremisował z Juventusem 1-1. Wynik ustalił dopiero w końcowych minutach Cristiano Ronaldo, wykorzystując rzut karny, podyktowany w kontrowersyjnych okolicznościach. Wojciech Szczęsny nie pojawił się na murawie.

Ze względu na fryzury najsłynniejszych piłkarzy obu ekip, włoskie media zapowiadały to starcie jako "Bitwę Samurajów". Cristiano Ronaldo i Zlatan Ibrahimović - bo o nich mowa - po raz ostatni stanęli naprzeciw siebie w listopadzie 2015 roku, gdy Real Madryt z Portugalczykiem w składzie pokonał w Lidze Mistrzów PSG 1-0.

Szczęsny obejrzał ten mecz z ławki rezerwowych. Między słupkami zastąpił go doświadczony Gianluigi Buffon, który już w 22. minucie musiał interweniować po silnym strzale Davide Calabrii z kilkunastu metrów. Chwilę później złapał piłkę po uderzeniu Ante Rebicia.

Ofensywa "Starej Damy" nie funkcjonowała najlepiej. Defensorzy Milanu świetnie radzili sobie z CR7 i jego partnerami, toteż do przerwy na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis.

Włochy - Puchar Włoch
2020-02-13 20:45 | Stadion: Stadio Giuseppe Meazza | Widzów: 72738 | Arbiter: P. Valeri
Gianluigi Buffon
90′ Davide Calabria
. Alex Sandro
42′ 71′ Theo Bernard François Hernández
Juan Cuadrado
87′ Hakan Calhanoglu
Blaise Matuidi73′
69′ 80′ Samuel Castillejo Azuaga
Miralem Pjanić
58′ Franck Yannick Kessié
Aaron Ramsey30′ 63′
 61′ 74′ Ante Rebić
Paulo Dybala
29′ Zlatan Ibrahimovic
Luca Coccolo
80′ Alexis Saelemaekers
Rodrigo Bentancur63′
74′ Diego Sebastián Laxalt Suárez
Adrien Rabiot73′
87′ Lucas Tolentino Coelho de Lima
Gonzalo Higuain69′
Rafael Alexandre Conceição Leão
Marco Olivieri
Daniel Maldini

Wynik zmienił dopiero po zmianie stron Rebić, który przeżywa ostatnio świetne chwile w Mediolanie. Chorwat sfinalizował prawą nogą dobrą centrę Samu Castilleja, zdobywając w ten sposób swoją piątą bramkę w barwach "Rossonerich".

Po chwili strzelec gola mógł zostać antybohaterem. Po powrocie we własne pole karne, Rebić uderzył ręką w twarz Juana Cuadrado. Sędzia czekał na sygnał od swoich asystentów odpowiedzialnych za system VAR, lecz ostatecznie nie odgwizdał rzutu karnego i kibice gospodarzy odetchnęli z ulgą.

Juventus mógł upatrywać swojej szansy w osłabieniu Milanu. W 71. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał lewy obrońca Theo Hernandez, który bezpardonowym wejściem powstrzymał Paulo Dybalę, fundując przy tym Argentyńczykowi solidny "stempel".