Primavera. Genoa - Cagliari 1-3. Maciej Mas zdobył dwa gole

Polak Maciej Mas błysnął w starciu drużyn do lat 19 Genoa - Cagliari. W swoim debiucie w podstawowym składzie ekipy "Rossoblu" 19-latek skompletował dublet, walnie przyczyniając się do zwycięstwa 3-1.

Mas zdobył obie bramki w ciągu pierwszych 18 minut meczu. W 27. minucie Genoa zdobyła bramkę kontaktową, a po zmianie stron wynik ustalił Alessandro Lombardi.

Nastolatek z Polski trafił na Półwysep Apeniński latem, w ramach wypożyczenia z opcją wykupu z GKS-u Bełchatów. To rosły napastnik, który imponuje warunkami fizycznymi - mierzy aż 191 cm wzrostu.

Swój debiut w ekipie Cagliari U-19 zaliczył przed tygodniem, pojawiając się na ostatnie pięć minut w starciu z Interem.

W pierwszej drużynie Cagliari występuje inny reprezentant Polski - Sebastian Walukiewicz.