• 6 .Atalanta Bergamo (9 pkt.)
  • 7 .Sampdoria Genua (9 pkt.)
  • 8 .Hellas Verona FC (8 pkt.)

Piotr Zieliński zdobył bramkę dla Napoli w Pucharze Włoch

Piotr Zieliński zdobył efektowną bramkę dla Napoli w meczu Pucharu Włoch z drugoligową Spezią. Zespół Polaka wygrał 3-1 w spotkaniu 1/8 finału.

Pozostałe mecze tej fazy rozgrywek rozłożono na najbliższe dziewięć dni.

Zieliński jako jedyny z Polaków znalazł się w wyjściowym składzie Napoli i zagrał cały mecz. Na ławce został Igor Łasicki, a Arkadiusz Milik jeszcze nie wrócił do gry po kontuzji.

Bardzo dobrze spisujący się w tym sezonie Zieliński udanie rozpoczął mecz, już w trzeciej minucie zdobywając bramkę dla gospodarzy.

Polak po wymianie piłki z partnerem pociągnął z nią kilkadziesiąt metrów i precyzyjnym strzałem przy słupku dał prowadzenie Napoli.

Niespodziewanie w 35. minucie goście wyrównali, a strzelcem bramki był Antonio Piccolo.

Gospodarze odskoczyli rywalom po przerwie. W 55. minucie trafił Emanuele Giaccherini, a dwie minuty później na 3-1 podwyższył Manolo Gabbiadini.

W ćwierćfinale Napoli zagra 24 stycznia ze zwycięzcą środowego meczu Fiorentina - Chievo Werona.

SSC Napoli - Spezia Calcio 3-1. Raport meczowy

Puchar Włoch: wyniki, strzelcy, terminarz

Ty też możesz pomóc! Czekamy na Twoje wsparcie na pomagam.interia.pl!

Dowiedz się więcej na temat: Piotr Zieliński | SSC Napoli