Reklama

Reklama

Piotr Zieliński: Mamy plan zadzwonić do Kuby

- Najważniejsze to grać dobrze w barwach Empoli. Tylko to daje mi nadzieję na powołanie od selekcjonera - powiedział na konferencji prasowej przed meczem Udinese - Empoli Piotr Zieliński.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

Zieliński zaczął grać w Serie A w drużynie Udinese. W sobotę w barwach Empoli zmierzy się na wyjeździe właśnie z tą drużyną.

- Przyjadę jako zawodnik Empoli, dlatego będę miał w głowie tylko myśl o zdobyciu trzech punktów - powiedział piłkarz reprezentacji Polski na konferencji prasowej, cytowany na "Łączy nas piłka".

Zieliński przyznał, że wypożyczenie do Empoli polecił mu Antonio di Natale.

Reklama

- Po roku i kilku miesiącach mogę powiedzieć, że di Natale mi pomógł i był to dobry wybór - nie ukrywa nasz zawodnik.

Spotkanie wyjazdowe z Udinese nie będzie łatwe dla Empoli. - Myślę, że jeśli zagramy, jak w meczu przeciwko Napoli, możemy osiągnąć korzystny wynik - powiedział Zieliński.

Polski piłkarz był pytany o to, czy marzy, by zagrać na Euro 2016 we Francji.

- Najważniejsze to grać dobrze w barwach Empoli. Tylko to daje mi nadzieję na powołanie od selekcjonera. Każdy marzy o wyjeździe na taki turniej, jak mistrzostwa Europy i grze dla swojej reprezentacji - stwierdził zawodnik Empoli.

Zieliński cieszy się, że powiększa się polska kolonia piłkarzy we Włoszech.

- Wraz z Łukaszem Skorupskim mamy plan, żeby do Kuby (Błaszczykowskiego) zadzwonić. Może udamy się do niego i zjemy wspólnie jakąś kolację - powiedział.

Serie A: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

Reklama

Reklama

Reklama