• 6 .AS Roma (32 pkt.)
  • 7 .ACF Fiorentina (32 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (31 pkt.)

Pewna wygrana Juventusu. Gol Cuadrado prosto z rzutu rożnego

Juventus Turyn z Wojciechem Szczęsnym pokonał 2-0 Genoę CFC. "Stara Dama" miała absolutną przewagę i mogła wygrać znacznie wyżej.

W sobotę na ustach wszystkich kibiców Serie A był Hakan Calhanoglu, który w meczu Interu z Romą umieścił piłkę w bramce bezpośrednio z rzutu rożnego. Najwyraźniej wyczynu pozazdrościł mu Juan Cuadrado, bo w meczu z Genoą powtórzył jego osiągnięcie.

Przy czym trzeba przyznać, że gol strzelony przez Cuadrado był jeszcze piękniejszej urody. Uderzona przez niego już w 9. minucie piłka idealnie wpadła "za kołnierz" bramkarza, mieszcząc się między poprzeczką a słupkiem.

Kilka minut przed przerwą na 2-0 powinien podwyższyć Matthijs De Ligt, dwukrotnie uderzając z bliskiej odległości. W sobie tylko znany sposób za każdym razem trafiał wprost w bramkarza.

Gol Cuadrado z rożnego, Dybala dobił rywala

Juventus kreował kolejne sytuacje dość łatwo, lecz długo był nieskuteczny. Niemoc przełamał dopiero niespełna 10 minut przed końcem Paulo Dybala, pokonując znakomitego wcześniej Salvatore Sirigu.

Podsumowanie kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasa w każdy poniedziałek o 20:00 - zapraszają: Staszewski, Peszko i goście!

Dzięki wygranej "Stara Dama" poprawiła nieco swoją sytuację w tabeli. Juventus jest już piąty, ale do miejsca premiowanego grą w Lidze Mistrzów traci aż 7 punktów. Genoa jest w strefie spadkowej.

Juventus Turyn - Genoa CFC 2-0 (1-0)

Bramki: 1-0 Cuadrado (9.), 2-0 Dybala (82.).

Serie A: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy