• 6 .AS Roma (32 pkt.)
  • 7 .ACF Fiorentina (32 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (31 pkt.)

Pewna wygrana Interu. Pechowy debiut Polaka

Jakub Kiwior zanotował pechowy debiut w Serie A. Po zagraniu ręką Polaka Inter otrzymał rzut karny, dzięki czemu przypieczętował zwycięstwo 2-0 w meczu ze Spezią.

W ekipie gości wystąpiło dwóch Polaków. Poza Kiwiorem na murawie od pierwszej minuty pojawił się także Arkadiusz Reca.

Obaj byli bezradni, gdy w 36. minucie Inter przeprowadził cudowną akcję bramkową. Lautaro Martinez otrzymał piłkę tuż przed polem karnym i sprytnie, bez przyjęcia zgrał ją do Roberto Gagliardiniego, który pokonał bramkarza.

Kiwior zagrał ręką. Rzut karny dla Interu

Mimo straconej bramki i ciągłego naporu Interu przyjezdni bronili się dzielnie... aż do 58 minuty. Wówczas przebłysk zanotował Martinez, który najpierw popisał się techniką użytkową, podbijając piłkę, a następnie oddał strzał! Trafił jednak nie w bramkę, a rękę stojącego tuż obok Kiwiora.

Sędzia nie myśląc zbyt długo wskazał "na wapno". Rzut karny egzekwował Martinez i zrobił to pewnie, pieczętując triumf swojej drużyny.