• 6 .SSC Napoli (39 pkt.)
  • 7 .AC Milan (36 pkt.)
  • 8 .Verona FC (35 pkt.)

Pescara – AS Roma 1-4 w 33. kolejce Serie A

AS Roma bez problemów rozprawiła się z ostatnią w tabeli Pescarą. Goście wygrali 4-1. Dwa gole zdobył Mohamed Salah, a aż trzy asysty zaliczył Stephan El Shaarawy. Wojciech Szczęsny w końcówce spotkania popisał się piękną paradą.

Serie A: wyniki, terminarz, strzelcy, gole

Mimo wysokiego wyniku, AS Roma stosunkowo późno zabrała się ze strzelanie goli. Pierwsza bramka padła tuż przed przerwą. El Shaarawy dostał znakomite podanie w pole karne i świetnie odegrał piłkę do wbiegającego Kevina Strootmana. Holender z bliskiej odległości pokonał bramkarza gospodarzy.

Drugi cios rzymianie zadali Pescarze już minutę później. Edin Dżeko ruszył samotnie prawą stroną i dośrodkował piłkę wprost pod nogi Radji Nainggolana, który posłał futbolówkę do siatki.

Trzy minuty po rozpoczęciu drugiej połowy Roma podwyższyła prowadzenie na 3-0. Mohamed Salah ładnie przymierzył zza "szesnastki" i wpakował piłkę do bramki. Drugą asystę zanotował El Sharaawy, który kilkanaście minut później znowu wyłożył piłkę Egipcjaninowi. Salah po raz kolejny był bezbłędny i strzelił czwartego gola dla gości.

Wojciech Szczęsny pojawił się w podstawowym składzie Romy. Przy honorowym trafieniu dla gospodarzy, nie miał zbyt wiele do powiedzenia. Po dośrodkowaniu w pole karne, Ahmad Benali pokonał Polaka strzałem z bardzo bliskiej odległości.

Już pod koniec spotkania gospodarze wywalczyli sobie rzut wolny blisko pola karnego Szczęsnego. Polak popisał się jednak znakomitą paradą i uchronił Romę od utraty drugiego gola.

Rzymianie zajmują drugie miejsce w Serie A. Do pierwszego Juventusu tracą osiem punktów.

AK

Pescara - AS Roma 1-4 (0-2)

Bramki: 0-1 Strootman (44.), 0-2 Nainggolan (45.), 0-3 Salah (48), 0-4 Salah (60.), 1-4 Benali (83.)

Sędzia: M. Irrati

Dowiedz się więcej na temat: AS Roma | Pescara