Reklama

Reklama

Tabela gr. E "Polskiej" :
  • 1. Szwecja (4 pkt.)
  • 2. Słowacja (3 pkt.)
  • 3. Hiszpania (2 pkt.)
  • 4. Polska (1 pkt.)

​Pele: Ronaldo jest lepszy od Messiego. A najlepszy byłem ja

Dla niektórych to pytanie porównywalne do tego, co było pierwsze - kura czy jajko. Legendarny Pele zna jednak odpowiedź na kwestię, o którą spierają się miliony kibiców na świecie.

Lionel Messi sześć razy zdobył Złotą Piłkę, Cristiano Ronaldo sięgnął po nią pięciokrotnie. Z kolei Argentyńczyk cztery razy triumfował w finale Ligi Mistrzów, a Ronaldo o jeden raz więcej. Do tego CR7 dołożył mistrzostwo Europy, a największym reprezentacyjnym osiągnięciem Messiego jest wicemistrzostwo świata z 2014 r.

Mimo tak zbliżonych osiągnięć, Pele nie zasłania się wyświechtanym "trudno powiedzieć", tylko wskazuje najlepszego obecnie zawodnika świata. - Cristiano Ronaldo jest lepszy, bo gra równiej od Messiego, ale oczywiście o Argentyńczyku też nie można zapominać - ocenił Pele w kanale youtubowym Philado.

Reklama

Legendarny Brazylijczyk został zapytany również, który zawodnik był najlepszym piłkarzem w historii. Wśród czołowych Pele wymieniał m.in. Zico, Ronaldinho, Franza Beckenbauera czy Johana Cruyffa.

W końcu jednak Brazylijczyk zdecydował: - To nie moja wina, ale uważam, że byłem lepszy od każdego z nich... Był tylko jeden Pele, nikt nie był taki, jak ja - powiedział z rozbrajającą szczerością trzykrotny mistrz świata.

PJ

Dowiedz się więcej na temat: Cristano Ronaldo | Lionel Messi | Pele

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje