Reklama

Reklama

Paul Pogba: Marzyłem o grze w Barcelonie lub Arsenalu

Pomocnik Juventusu Turyn Paul Pogba ujawnił, że marzył o grze w Barcelonie lub Arsenalu. Francuz podkreślił jednocześnie, że czuje się szczęśliwy w obecnym klubie, choć przeprowadzkę do Włoch odradzał mu Alex Ferguson.

Pogba przeszedł do Juventusu z Manchesteru United w lecie 2012 roku i szybko stał się kluczowym zawodnikiem "Starej Damy". Dobra postawa Francuza w Serie A nie umknęła uwadze przedstawicieli silnych europejskich klubów. Według ostatnich doniesień medialnych Pogba znalazł się na celowniku Paris Saint-Germain. Francuski klub chce pozyskać 20-letniego zawodnika po zakończeniu sezonu. Pogba zadeklarował jednak, że w Turynie jest szczęśliwy.

"Czuję się tu bardzo dobrze. Oczywiście marzyłem o grze w Barcelonie lub Arsenalu, ale byłem wtedy dzieckiem" - powiedział Pogba na łamach "La Repubblica".

"Dla mnie Juventus to Zinedine Zidane, David Trezeguet i Pavel Nedved. Oni mieli talent, klasę, dyscyplinę i byli zjednoczeni jako drużyna" - podkreślił.

Pogba zdecydował się odejść z Manchesteru United po wygaśnięciu umowy. Przyjął ofertę Juventusu choć Alex Ferguson mu to odradzał ze względu na rasizm we Włoszech.

"Jestem bardzo wdzięczny Fergusonowi. On wierzył we mnie mimo że nie grałem zbyt dużo. Powiedział mi, żebym nie przenosił się do Włoch. Ostrzegał przed rasizmem i myślałem, że nie będę się tu czuł dobrze. Jednak problem rasizmu pojawia się w wielu krajach. W Anglii również. Wystarczy spojrzeć na to, co się stało z Johnem Terry i Luisem Suarezem (obaj zostali oskarżeni o rasizm - przyp. red)" - tłumaczył Pogba.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL