Reklama

Reklama

Parma po bankructwie zagra na poziomie amatorskim

Znany piłkarski klub Parma w nowym sezonie wystąpi w Serie D, czyli na piątym poziomie rozgrywek we Włoszech. Nie udało się znaleźć kupca, który mógłby spłacić długi. W minionym sezonie zawodnicy Parmy zajęli ostatnie miejsce w tamtejszej ekstraklasie.

Parma liczyła, że zostanie przejęta przez Mike'a Piazzę i przystąpi do rozgrywek w drugiej lidze, ale były amerykański baseballista wycofał się z rozmów w poniedziałek rano. Jak poinformował klub, nie było innych ofert.

To oznacza, że teraz zespół wystąpi w gronie amatorów i pod nową nazwą. Serie D jest we Włoszech piątą ligą (po Serie A, Serie B, Serie C1 i Serie C2).

Parma od dawna borykała się z ogromnymi problemami finansowymi, a 19 marca włoski sąd ogłosił upadłość klubu. Jego długi według jednych źródeł oceniano na 100 mln euro, a według innych - nawet na 200 mln. Później zmniejszony został dług sportowy, ale nie znalazł się żaden nabywca.

Reklama

W ostatniej dekadzie XX wieku włoski klub wywalczył trzy trofea europejskie: Puchar Zdobywców Pucharów (1993) oraz dwukrotnie Puchar UEFA (1994, 1999). Na arenie międzynarodowej rywalizował wówczas m.in. z Widzewem Łódź, który też ma obecnie duże problemy i na razie nie wiadomo, w jakiej lidze wystartuje.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama