• 5 .Atalanta Bergamo (43 pkt.)
  • 6 .Lazio Rzym (43 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (40 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (35 pkt.)

Parma Calcio - Bologna FC 0-3 w meczu 21. kolejki Serie A. Dobry mecz Skorupskiego

Bologna pewnie pokonała Parmę 3-0, a kolejne czyste konto zanotował Łukasz Skorupski. Polski bramkarz popisał się także bardzo dobrą interwencją w pierwszej połowie.

Piłkarze Bologni po wygranej z Hellasem Werona zanotowali serię dwóch porażek przeciwko czołowym drużynom Serie A. Ekipa z Emilii-Romanii przegrała 0-2 z Juventusem oraz 1-2 z Milanem.

Pomimo porażek "Rossoblu" miewali w tamtych spotkaniach swoje okazje, a ich niewątpliwą gwiazdą był Łukasz Skorupski. Polski golkiper pomimo puszczonych bramek spisywał się świetnie i jego występy zostały bardzo dobrze ocenione przez włoskie media.

W starciu z dołującą ostatnio Parmą, goście dzisiejszego starcia udowodnili, że rzeczywiście forma Bologni wzrasta. Podopieczni Sinisy Mihajlovicia wyszli na prowadzenie już w 15. minucie.

Nicola Sansone bardzo dobrze zagrał futbolówkę z rzutu wolnego w pole karne. Tam najlepiej odnalazł się Musa Barrow i uderzeniem głową dopełnił formalności.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź!

Parma mogła odpowiedzieć już po chwili. Gaston Brugman otrzymał podanie i zdecydował się na mocny strzał zza pola karnego. Futbolówka zmierzała do bramki, lecz świetną interwencją popisał się Skorupski i paradą wybił ją poza boisko.

Okazja gospodarzy nie podłamała graczy Bologni i błyskawicznie zdobyli oni kolejnego gola. Po składnej akcji Sansone prostopadle zagrywał z głębi boiska, a do piłki dopadł Barrow. Gambijski napastnik sprytnie uderzył po ziemi i pokonał Luigiego Sepe.

W drugiej połowie tempo gry nieco opadło. Gracze zostawili nieco sił na koniec starcia i wówczas zaczęli atakować. Pod koniec meczu Joshua Zirkzee popisał się indywidualnym rajdem i zagrał do Valentina Mihaili, który nie zdołał jednak dopełnić formalności.

Niewykorzystana okazja zemściła się błyskawicznie. W doliczonym czasie gry Roberto Soriano zagrał do Riccardo Orsoliniego, a ten nie pomylił się i zdobył trzeciego gola dla gości.

Łukasz Skorupski
46′ Mattia Bani
Takehiro Tomiyasu
Bruno Alves
Larangera Danilo
Yordan Hernando Osorio Paredes
Bakary Adama Soumaoro
55′ Gastón Brugman
Mitchell Dijks
35′ Andrea Conti
Mattias Svanberg62′ 66′
75′ Riccardo Gagliolo
Andreas Skov Olsen66′
70′ Jasmin Kurtić
Nicola Sansone66′
82′ Juraj Kucka
Jerdy Schouten88′
55′ Andreas Evald Cornelius
Lorenzo De Silvestri
82′ Hernani Azevedo Júnior
Aaron Hickey
Juan Francisco Brunetta
Valentin Ivaylov Antov
55′ Wylan Cyprien
Andrea Poli88′
46′ Dennis Man
Riccardo Orsolini66′  90′
70′ Mihai Valentin Mihăilă