• 5 .Atalanta Bergamo (49 pkt.)
  • 6 .SSC Napoli (47 pkt.)
  • 7 .Lazio Rzym (43 pkt.)
  • 8 .Hellas Verona FC (38 pkt.)

Parma Calcio 1913 - Sampdoria Genua 0-2 (0-2). Liga włoska - 19. kolejka Serie A

24 stycznia na Stadio Ennio Tardini odbyło się spotkanie 19. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Parmy Calcio i Sampdorii. Starcie zakończyło się zwycięstwem Sampdorii 2-0.

19. kolejka Włochy - Serie A
2021-01-24 20:45 | Stadion: Stadio Ennio Tardini | Arbiter: Gianluca Manganiello
K. Baldé 34'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 36 pojedynków jedenastka Parmy Calcio wygrała 14 razy i zanotowała 12 porażek oraz 10 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Maya Yoshida wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sampdorii , zdobywając bramkę w 25. minucie spotkania.

W 31. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Keitę Baldégo z Sampdorii, a w 32. minucie Juraja Kuckę z drużyny przeciwnej.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Sampdorii, strzelając kolejnego gola. W 34. minucie wynik ustalił Keita Baldé. To już trzecie trafienie tego piłkarz w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Gaston Ramirez.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-2.

Kibice Parmy Calcio nie mogli już doczekać się wprowadzenia Yanna Karamoha. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Hernani. W 58. minucie Keita Baldé zastąpił Mikkela Damsgaarda.

W 66. minucie Alberto Grassi został zmieniony przez Gastóna Brugmana, co miało wzmocnić jedenastkę Parmy Calcio. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Fabia Quagliarellę na Ernesta Torregrossę. Chwilę później trener Sampdorii postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Valerio Verre, a murawę opuścił Gaston Ramirez. Między 80. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze Parmy Calcio: Yann Karamoh, Giuseppe Pezzella, na ich miejsce weszli: Mihai Mihăilă, Giacomo Ricci. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Antonia Candrevy, Adriena Silvy zajęli: Jakub Jankto, Albin Ekdal.

Omar Colley
86′ Giuseppe Pezzella
Tommaso Augello
66′ Alberto Grassi
Antonio Candreva82′
46′ Hernani Azevedo Júnior
Morten Thorsby
32′ Juraj Kucka
Vasco Regini
86′ Giacomo Ricci
Kaique Rocha Lima
66′ Gastón Brugman
Valerio Verre70′
46′ 80′ Yann Karamoh
Antonino La Gumina
80′ Mihai Valentin Mihăilă
Ernesto Torregrossa70′

Trzy trafienia w słupek! Bramka zespołu Sampdorii wyglądała na zaczarowaną.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Drużyna Parmy Calcio w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.