• 6 .SSC Napoli (31 pkt.)
  • 7 .Lazio Rzym (31 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (29 pkt.)

Parma Calcio 1913 - Lazio Rzym 0-2 (0-0). Liga włoska - 17. kolejka Serie A

W meczu 17. kolejki włoskiej Serie A, który rozegrany został 10 stycznia, drużyna Parmy Calcio przegrała z Lazio Rzym 0-2 (0-0). Spotkanie odbyło się na Stadio Ennio Tardini.

F. Caicedo 67'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 46 starć jedenastka Lazio Rzym (”Orły”) wygrała 23 razy i zanotowała 12 porażek oraz 11 remisów.

Od pierwszych minut drużyna ”Orłego” zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Parmy Calcio była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Parma Calcio: Maxime'owi Busiemu w 23. i Gastónowi Brugmanowi w 26. minucie.

W 34. minucie Lautaro Valenti został zastąpiony przez Botonda Balogha. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę zespół Parmy Calcio wyszedł w zmienionym składzie, za Yordana Osoria wszedł Giacomo Ricci.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Lazio Rzym w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 55. minucie na listę strzelców wpisał się Luis Alberto. Przy strzeleniu gola asystował Manuel Lazzari.

W 63. minucie sędzia pokazał kartkę Hernaniemu, zawodnikowi gospodarzy. Kibice Parmy Calcio nie mogli już doczekać się wprowadzenia Roberta Inglesego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Gastón Brugman. Chwilę później trener ”Orłych” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Jean-Daniel Akpa, a murawę opuścił Luis Alberto.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Botond Balogh z zespołu gospodarzy.

Jedenastka Parmy Calcio ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. W 67. minucie zmusił do kapitulacji bramkarza Felipe Caicedo. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Sergej Milinković-Savić.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Jeanowi-Danielowi Akpie z Lazio Rzym. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

Jose Manuel Reina
46′ Yordan Hernando Osorio Paredes
Luiz Felipe Ramos Marchi
Bruno Alves
Ştefan Daniel Radu
34′ Lautaro Rodrigo Valenti
Francesco Acerbi
23′ Maxime Busi
Manuel Lazzari84′
63′ Hernani Azevedo Júnior
Sergej Milinković-Savić
Jasmin Kurtić
Romero Alconchel Luis Romero  55′ 64′
26′ 63′ Gastón Brugman
Adam Marušić84′
75′ Simon Sohm
Alessio Furlanetto
34′ 66′ Botond Balogh
Djavan Anderson84′
Giuseppe Pezzella
Nicolò Armini
46′ Giacomo Ricci
Andreas Hoelgebaum Pereira70′
63′ Roberto Inglese
Marco Parolo
75′ Mihai Valentin Mihăilă
Vedat Muriqi

Zawodnicy Parmy Calcio obejrzeli w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka Parmy Calcio wymieniła czterech graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.