• 6 .Lazio Rzym (55 pkt.)
  • 7 .AS Roma (54 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (43 pkt.)

Parma Calcio 1913 - Inter Mediolan 1-2 (0-0). Liga włoska - 25. kolejka Serie A

W meczu 25. kolejki włoskiej Serie A, który rozegrany został 4 marca, jedenastka Parmy Calcio przegrała z Interem Mediolan 1-2 (0-0). Spotkanie odbyło się na Stadio Ennio Tardini.

A. Sánchez 54',62'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 47 pojedynków zespół Interu Mediolan (”Nerazzurri”) wygrał 19 razy i zanotował 15 porażek oraz 13 remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Parmy Calcio wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Mihaiego Mihăilę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Dennis Man. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kontaktowego gola.

Dopiero w drugiej połowie Alexis Sanchez wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”Nerazzurri”, zdobywając bramkę w 54. minucie meczu. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Romelu Lukaku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Interu Mediolan w 62. minucie spotkania, gdy Alexis Sanchez strzelił drugiego gola. Przy strzeleniu gola po raz kolejny asystował Romelu Lukaku.

W 66. minucie Riccardo Gagliolo został zastąpiony przez Giuseppe Pezzellę. W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze Parmy Calcio: Roberto Inglese, Maxime Busi, a na ich miejsce weszli Juraj Kucka, Lautaro Valenti. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Interu Mediolan doszło do zmiany. Arturo Vidal wszedł za Christiana Eriksena.

Zawodnicy gospodarzy szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 71. minucie wynik ustalił Hernani. Asystę przy golu zaliczył Giuseppe Pezzella.

Chwilę później trener ”Nerazzurri” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Lautaro Martínez, a murawę opuścił Alexis Sanchez. W 84. minucie Ivan Periszić został zmieniony przez Matteo Darmiana, co miało wzmocnić drużynę ”Nerazzurri”. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Hernaniego na Graziana Pellègo. Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Matteo Darmianowi z Interu Mediolan. Była to 90. minuta spotkania.

Jedenastce Parmy Calcio zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Interu Mediolan.

Alessandro Bastoni
66′ Lautaro Rodrigo Valenti
Stefan de Vrij
66′ Riccardo Gagliolo
Nicolò Barella
 71′ 85′ Hernani Azevedo Júnior
Achraf Hakimi Mouh
Jasmin Kurtić
Christian Eriksen67′
Gastón Brugman
Ivan Periszić84′
66′ Juraj Kucka
Marcelo Brozović
Yann Karamoh
Romelu Lukaku
46′ Dennis Man
Alexis Sanchez  54′, 62′ 76′
Simone Colombi
Ionuț Andrei Radu
Bruno Alves
Danilo D'Ambrosio
66′ Maxime Busi
Matteo Darmian84′ 90′
Simone Iacoponi
Aleksandar Kolarov
66′ Giuseppe Pezzella
Matias Vecino
66′ Roberto Inglese
Arturo Vidal67′
46′ Mihai Valentin Mihăilă
Lautaro Javier Martínez76′
85′ Graziano Pellè
Andrea Pinamonti

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Interu Mediolan przyznał jedną żółtą.

Drużyna Parmy Calcio w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.