• 6 .ACF Fiorentina (24 pkt.)
  • 7 .Juventus Turyn (24 pkt.)
  • 8 .Bologna FC 1909 (24 pkt.)

Parma Calcio 1913 - Cagliari Calcio 0-0. Liga włoska - 12. kolejka Serie A

W starciu 12. kolejki włoskiej Serie A, które rozegrane zostało 16 grudnia, jedenastka Parmy Calcio zremisowała z Cagliari 0-0. Mecz odbył się na Stadio Ennio Tardini.

12. kolejka Włochy - Serie A
2020-12-16 20:45 | Stadion: Stadio Ennio Tardini | Arbiter: Ivano Pezzuto
Parma Calcio 1913
Cagliari Calcio
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 36 pojedynków zespół Parmy Calcio wygrał 15 razy i zanotował 12 porażek oraz dziewięć remisów.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 18. minucie za Matteo Scozzarellę wszedł Simon Sohm.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Christian Oliva z Cagliari. Była to 25. minuta starcia. W 28. minucie w zespole Parmy Calcio doszło do zmiany. Riccardo Gagliolo wszedł za Giuseppe Pezzellę. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Między 46. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy Cagliari: Alberto Cerri, Sebastian Walukiewicz, Christian Oliva, Riccardo Sottil, Charalampos Lykogiannis, na ich miejsce weszli: Giovanni Simeone, Luca Ceppitelli, Răzvan Marin, Mattéo Tramoni, Andrea Carboni. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Roberta Inglesego, Yao Gervinha, Yanna Karamoha zajęli: Andreas Cornelius, Hernani, Juan Brunetta. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry arbiter przyznał kartkę Andreasowi Corneliusowi z jedenastki gospodarzy.

Ragnar Klavan
28′ Giuseppe Pezzella
Charalampos Lykogiannis84′
Juraj Kucka
Christian Gabriel Oliva Giménez25′ 77′
Jasmin Kurtić
Nahitan Nandez
18′ Matteo Scozzarella
Riccardo Sottil84′
73′ Yann Dorgelès Isaac Karamoh
Marko Rog
72′ Roberto Inglese
João Pedro Geraldino dos Santos Galvão
72′ Yao Kouassi Gervinho
Andrea Carboni84′
28′ Riccardo Gagliolo
Luca Ceppitelli71′
Lautaro Rodrigo Valenti
Fabio Pisacane
72′ Hernani Azevedo Júnior
Gaston Pereiro
18′ Simon Solomon Junior Sohm
Mattéo Tramoni84′
73′ Juan Francisco Brunetta
Leonardo Pavoletti
72′ 90′ Andreas Evald Cornelius
Giovanni Pablo Simeone46′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy.