• 5 .ACF Fiorentina (12 pkt.)
  • 6 .Lazio Rzym (11 pkt.)
  • 7 .Atalanta Bergamo (11 pkt.)
  • 8 .Empoli FC (9 pkt.)

Parma Calcio 1913 - Atalanta Bergamo 2-5 (0-1). Liga włoska - 35. kolejka Serie A

9 maja na Stadio Ennio Tardini odbył się pojedynek 35. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Parmy Calcio i Atalanta BC. Mecz zakończył się zwycięstwem Atalanta BC 5-2.

Aleksey Miranchuk 90'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 35 spotkań drużyna Atalanta BC wygrała 13 razy i zanotowała 12 porażek oraz 10 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Rusłan Malinowski wywołał eksplozję radości wśród kibiców Atalanta BC, zdobywając bramkę w 12. minucie spotkania. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Josipa Ilicicia.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Albertowi Grassiemu z drużyny gospodarzy. Była to 44. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Atalanta BC.

Trener Atalanta BC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Luis Muriel, a murawę opuścił Duván Zapata. Luis Muriel spełnił oczekiwania trenera strzelając dwa gole. Była to już jego 21. bramka w tegorocznych rozgrywkach. Drugą połowę zespół Atalanta BC rozpoczął w zmienionym składzie, za Josipa Ilicicia wszedł Matteo Pessina.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Atalanta BC, strzelając kolejnego gola. W 52. minucie na listę strzelców wpisał się Matteo Pessina. Przy zdobyciu bramki asystował Luis Muriel.

W 58. minucie Rusłan Malinowski został zastąpiony przez Alekseya Miranchuka. Między 61. a 76. minutą, boisko opuścili zawodnicy Parmy Calcio: Yao Gervinho, Alberto Grassi, Juraj Kucka, na ich miejsce weszli: Graziano Pellè, Lautaro Valenti, Drissa Camara. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Robina Gosensa, Rema Freulera zajęli: Hans Hateboer, Mario Pašalić. W 72. minucie kartką został ukarany Hans Hateboer, piłkarz Atalanta BC.

Trener Parmy Calcio wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Juana Brunettę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Andreas Cornelius. Posunięcie trenera było słuszne. Juana Brunettę strzelił pierwszego gola w 78. minucie spotkania.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Na 13 minut przed zakończeniem pojedynku wynik na 0-3 podwyższył Luis Muriel. To już dwudzieste trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zanotował Mario Pašalić.

Piłkarze gospodarzy szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 78. minucie pierwszego gola dla zawodników Parmy Calcio strzelił Juan Brunetta. Asystę przy bramce zanotował Maxime Busi.

Na 10 minut przed zakończeniem spotkania w drużynie Parmy Calcio doszło do zmiany. Andrea Conti wszedł za Riccarda Gagliola.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Atalanta BC w 86. minucie spotkania, gdy Luis Muriel strzelił czwartego gola.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W 88. minucie na listę strzelców wpisał się Simon Sohm. Asystę zaliczył Graziano Pellè.

Drużyna Atalanta BC nie dała rywalom długo cieszyć się ze zdobytej bramki. W doliczonej trzeciej minucie meczu celnym strzałem popisał się Aleksey Miranchuk.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-5.

Cristian Gabriel Romero
80′ Riccardo Gagliolo
Marten Elco de Roon
44′ 61′ Alberto Grassi
Joakim Maehle Pedersen
76′ Juraj Kucka
Josip Ilicić46′
 88′ Simon Solomon Junior Sohm
Rusłan Malinowski  12′ 58′
Jasmin Kurtić
Remo Marco Freuler76′
61′ Yao Kouassi Gervinho
Robin Everardus Gosens68′
76′ Andreas Evald Cornelius
Hans Hateboer68′ 72′
80′ Andrea Conti
Matteo Ruggeri
Daan Dierckx
Boško Šutalo
Vincent Alain Laurini
Wiktor Kowalenko
61′ Lautaro Rodrigo Valenti
Mario Pašalić76′
Vasilios Zagaritis
Matteo Pessina46′  52′
76′ Drissa Gui Camara
Sam Lammers
76′  78′ Juan Francisco Brunetta
Aleksiej Miranczuk58′  90′
61′ Graziano Pellè
Luis Fernando Muriel Fruto46′  77′, 86′

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.