• 6 .Lazio Rzym (67 pkt.)
  • 7 .AS Roma (58 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (56 pkt.)

Parma Calcio 1913 - AC Milan 1-3 (0-2). Liga włoska - 30. kolejka Serie A

10 kwietnia na Stadio Ennio Tardini odbyło się spotkanie 30. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Parmy Calcio i AC Milan. Starcie zakończyło się zwycięstwem AC Milan 3-1.

Rafael Leão 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 47 meczów drużyna AC Milan (”Rossoneri”) wygrała 25 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz 13 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do ”Rossoneri” w ósmej minucie spotkania, gdy Ante Rebić strzelił pierwszego gola. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Zlatan Ibrahimovic.

Między 10. a 38. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół AC Milan, zdobywając kolejną bramkę. W 44. minucie wynik na 0-2 podwyższył Franck Kessié. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie. Asystę przy golu zanotował Theo Hernández.

Drugą połowę drużyna Parmy Calcio rozpoczęła w zmienionym składzie, za Yao Gervinha wszedł Andreas Cornelius. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem czerwoną kartkę obejrzał Zlatan Ibrahimovic, tym samym zespół gości musiał prawie całą drugą połowę grać w dziesiątkę, mimo to zdołał jeszcze poprawić wynik.

Trener Parmy Calcio wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Alberta Grassiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Hernani. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić kontaktowego gola. W 63. minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Jurajowi Kucce z drużyny gospodarzy.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Riccardo Gagliolo. Przy strzeleniu gola asystował Graziano Pellè.

W 72. minucie Ismael Bennacer został zmieniony przez Soualiha Meitégo. W tej samej minucie trener AC Milan postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Alexisa Saelemaekersa wszedł Diogo Dalot, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gości utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę drużynie gości udało się strzelić gola i wygrać. Między 74. a 85. minutą, boisko opuścili piłkarze AC Milan: Hakan Calhanoglu, Pierre Kalulu, Ante Rebić, na ich miejsce weszli: Rade Krunić, Matteo Gabbia, Rafael Leão. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Giuseppe Pezzelli, Andrei Contiego zajęli: Maxime Busi, Chaka Traorè.

Między 78. a 90. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W doliczonej czwartej minucie spotkania wynik na 1-3 podwyższył Rafael Leão. Bramka padła po podaniu Dioga Dalota.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-3.

Gianluigi Donnarumma
85′ Andrea Conti
Pierre Kalulu Kyatengwa78′
10′ Mattia Bani
Simon Kjaer
 66′ 38′ Riccardo Gagliolo
Fikayo Tomori
37′ 74′ Giuseppe Pezzella
Theo Bernard François Hernández78′
Dennis Man
Franck Yannick Kessié  44′ 80′
61′ Hernani Azevedo Júnior
Alexis Saelemaekers72′
Jasmin Kurtić
Ante Rebić  8′ 84′
63′ Juraj Kucka
Ismael Bennacer72′
Graziano Pellè
Hakan Calhanoglu24′ 77′
46′ Yao Kouassi Gervinho
Zlatan Ibrahimovic60′
Simone Colombi
Antonio Donnarumma
Bruno Alves
Ciprian Tatarusanu
74′ Maxime Busi
Soualiho Meité72′ 90′
61′ Alberto Grassi
Sandro Tonali
46′ Andreas Evald Cornelius
Brahim Abdelkader Díaz
85′ Chaka Traorè
Rafael Alexandre Conceição Leão84′  90′
Lautaro Rodrigo Valenti
Mario Mandżukić

Zawodnicy gości dostali w meczu cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy cztery żółte.

Zespół Parmy Calcio w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.