• 6 .Lazio Rzym (67 pkt.)
  • 7 .AS Roma (61 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (59 pkt.)

Parma - AC Milan. Wygrana rzutem na taśmę! "Ibra" z czerwoną kartką

Po bardzo emocjonującym starciu AC Milan pokonał Parmę 3-1! Ekipa z Mediolanu przypieczętowała wygraną w samej końcówce meczu, a z powodu czerwonej kartki boisko musiał opuścić Zlatan Ibrahimović.

Już od ośmiu minionych kolejek piłkarze AC Milan mają problem, aby powrócić do znakomitej formy z początku sezonu. Drużyna Stefano Piolego miesza ostatnio wygrane z remisami oraz porażkami, przez co Inter coraz mocniej rozsiada się na fotelu lidera Serie A.

Parma pomimo zmiany właściciela i przejęcia klubu przez Kyle'a Krausego nadal nie może złapać wiatru w żagle. Coraz więcej wskazuje na to, że Amerykanin będzie musiał budować klub, łącząc to z walką o ponowny awans do Serie A.

Starcie o wiele lepiej rozpoczęło dla graczy Milanu. W 8. minucie Zlatan Ibrahimović sprytnie opanował piłkę w okolicy pola karnego i zagrał do Ante Rebicia. Napastnik "Rossonerich" dobrze obrócił się z futbolówką i oddał strzał w samo okienko bramki Luigiego Sepe.

Goście kontrolowali przebieg meczu, co potwierdzili tuż przed przerwą. Po składnej akcji Milanu Theo Hernandez zagrał piłkę do Francka Kessiego, a ten pewnie dopełnił formalności.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Parma o wiele lepiej rozpoczęła natomiast drugą część. W 55. minucie Juraj Kucka oddał efektowny strzał przewrotką, a pędząca piłka poszybowała tuż ponad poprzeczką.

Sytuacja Milanu zrobiła się bardzo słaba kilka minut później. Ibrahimović zobaczył bowiem czerwoną kartkę po tym jak... obraził sędziego. Gra w osłabieniu odbiła się na gościach i błyskawicznie Parma trafiła do siatki.

Co zrobił Zlatan Ibrahimović? Szwed został ukarany czerwoną kartką!

W 66. minucie meczu Kucka posłał precyzyjną piłkę z głębi boiska. Ta trafiła do Graziana Pelle, który zagrał ją głową wzdłuż linii bramkowej, a Riccardo Gagliolo umieścił ją w siatce.

Po straconej bramce długo z murawy nie podnosił się bowiem Gianluigi Donnarumma, a klubowi lekarze opatrywali jego dłoń. Finalnie Włoch pozostał na boisku.

Z każdą kolejną minutą gra gospodarzy wyglądała coraz lepiej. W doliczonym czasie gry groźny strzał głową oddał Mattia Bani, jednak minimalnie chybił. Niewykorzystana okazja zemściła się błyskawicznie. Diogo Dalot wykorzystał błąd Chaki Traore i po chwili zagrał do Rafaela Leao, który nie pomylił się i pokonał Sepe.

Gianluigi Donnarumma
85′ Andrea Conti
Pierre Kalulu Kyatengwa78′
10′ Mattia Bani
Simon Kjaer
 66′ 38′ Riccardo Gagliolo
Fikayo Tomori
37′ 74′ Giuseppe Pezzella
Theo Bernard François Hernández78′
Dennis Man
Franck Yannick Kessié  44′ 80′
61′ Hernani Azevedo Júnior
Alexis Saelemaekers72′
Jasmin Kurtić
Ante Rebić  8′ 84′
63′ Juraj Kucka
Ismael Bennacer72′
Graziano Pellè
Hakan Calhanoglu24′ 77′
46′ Yao Kouassi Gervinho
Zlatan Ibrahimovic60′
Simone Colombi
Antonio Donnarumma
Bruno Alves
Ciprian Tatarusanu
74′ Maxime Busi
Soualiho Meité72′ 90′
61′ Alberto Grassi
Sandro Tonali
46′ Andreas Evald Cornelius