Reklama

Reklama

Papież przyjął na audiencji piłkarzy Juventusu i Lazio

Bądźcie "świadkami lojalności, uczciwości, zgody i człowieczeństwa"- zaapelował we wtorek papież Franciszek do piłkarzy Juventus Turyn i stołecznego Lazio podczas audiencji w Watykanie. Odbyła się ona w przeddzień finału Pucharu Włoch w Rzymie.

Zwracając się do piłkarzy, trenerów i kierownictwa obu klubów-finalistów rozgrywek papież położył nacisk na znaczenie sportu w obecnych czasach.

- Biorąc pod uwagę fascynację zawodową piłką nożną i to, jaki ma wpływ na ludzi, zwłaszcza młodych, spoczywa na was wielka odpowiedzialność. Ci, którzy uważani są za mistrzów, łatwo stają się punktami odniesienia - mówił Franciszek. Dodał też, że każdy mecz jest "próbą równowagi, opanowania i przestrzegania reguł".

- Ten, kto swoim zachowaniem potrafi to wszystko udowodnić, staje się wzorem dla swoich miłośników. I tego życzę każdemu z was; byście byli świadkami lojalności, uczciwości, zgody i człowieczeństwa - oświadczył papież.

Reklama

Podkreślił z ubolewaniem, że na stadionach dochodzi do "epizodów przemocy, które zakłócają spokojny przebieg meczów i zdrową rozrywkę".

- Pragnę, abyście zgodnie z waszymi możliwościami, mogli zawsze pomagać na rzecz tego, by aktywność sportowa pozostała tym, czym jest i, dzięki osobistemu zaangażowaniu wszystkich, była elementem łączącym zawodników i całe społeczeństwo - stwierdził papież.

Pogratulował też obu klubom zauważając, że osiągają "znakomite rezultaty" i zarazem są "bardzo kochane".

- To wymaga od was tym bardziej głoszenia autentycznych wartości sportu - dodał.

Od piłkarzy Juventusu i Lazio Franciszek dostał klubowe koszulki.

Obecny na audiencji włoski minister sportu Luca Lotti ocenił, że słowa papieża są "skarbem dla świata sportu".

Z Rzymu - Sylwia Wysocka

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama