Reklama

Reklama

Oficjalnie: Maurizio Sarri odchodzi z Chelsea do Juventusu

Juventus poinformował, że nowym trenerem zespołu mistrza Włoch został Maurizio Sarri. 60-letni szkoleniowiec rozwiązał kontrakt z Chelsea Londyn.

Sarri podpisał trzyletni kontrakt, który ma być ważny do 30 czerwca 2022 roku.

Sarri prowadził "The Blues" od lipca minionego roku. Nie cieszył się uznaniem fanów Chelsea, ale poprowadził ją do trzeciego miejsca w Premier League i triumfu w Lidze Europy.

Dyrektor Chelsea - Marina Granowskaja poinformowała, że umowa z trenerem została rozwiązana na wyraźną jego prośbę, choć miała być ważna jeszcze przez dwa lata.

Reklama

- Podczas rozmów, jakie przeprowadziliśmy po finale Ligi Europy, Maurizio jasno dał nam do zrozumienia, że chciałby wrócić do swojego ojczystego kraju - powiedziała Granowskaja, cytowana przez serwis internetowy Chelsea. Dodała również, że Sarri chciał być bliżej swoich zaawansowany wiekowo rodziców.

Juventus poszukiwał trenera, który zastąpi Massimiliano Allegriego. 51-letni szkoleniowiec rozstał się z klubem z Turynu po pięciu latach pełnej sukcesów pracy.

Chelsea poinformowała, że osiągnęła porozumienie z Juventusem w sprawie odejścia trenera, ale nie podała kwoty. Według BBC "The Blues" otrzymają około 5 milionów funtów rekompensaty za przedwczesne rozwiązanie kontraktu Sarriego.

Sarri pochodzi z Neapolu. W futbol grał amatorsko i jako trener prowadził kluby niższego szczebla rozgrywkowego w Toskanii, a zawodowo pracował jako bankier. Na karierę trenerską postawił dopiero w 2005 roku, gdy związał się z Pescarą, występującą na zapleczu włoskiej ekstraklasy. Z Empoli awansował do Serie A, a w 2015 roku został trenerem Napoli. Klub z rodzinnego miasta prowadził z sukcesami do 2018 roku. Juventus przypomniał, że pod jego wodzą drużyna zdobywała kolejno 82, 86 i 91 punktów w lidze.

MZ

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL