Reklama

Reklama

Nikołaj Michajłow zagra w zespole beniaminka Serie A

Bramkarz reprezentacji Bułgarii Nikołaj Michajłow przechodzi z holenderskiego Twente Enschede do Verony, beniaminka włoskiej ekstraklasy. 25-letni zawodnik jest synem prezesa Bułgarskiej Federacji Piłkarskiej - Borisława.

Michajłow przejdzie jeszcze testy medyczne, po których podpisze umowę. Z włoskim klubem zwiąże się dwuletnim kontraktem.

Nowy zawodnik Verony wystąpił dotychczas 26 razy w reprezentacji kraju. Słynniejszy w Bułgarii jest jego ojciec, który w latach 1983-1998 rozegrał aż 102 mecze w kadrze narodowej, a obecnie pełni funkcję szefa tamtejszej federacji.

W 2007 roku Michajłow junior trafił do Liverpoolu (z Lewskiego Sofia), po czym został najpierw wypożyczony, a następnie definitywnie sprzedany do Twente Enschede. W 2011 wybrano go Piłkarzem Roku w Bułgarii - przerwał wówczas kilkuletnią dominację słynnego napastnika Dimitara Berbatowa.

Reklama

Verona (znana również jako Hellas Werona) awansowała do Serie A po jedenastu latach przerwy.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy